AjanssporAjansspor uygulamasını indir

İki üniversiteyi yorumculuk için mi bitirdin Ümit Hocam!

Ajansspor Editör
Eren Tuncay
İlk Yayınlanma : 11 Eyl 2021 - 11:36 / Son Güncelleme : 11 Eyl 2021 - 11:38

Ajansspor Muhabiri Burhan Can Terzi, Fatih Terim'in yanından "Sizin yanınızda iki üniversite bitirdim, artık tek başıma devam etmek istiyorum" diyen Ümit Davala'nın Tivibu Spor'da yorumcu olmasını ve daha fazlasını değerlendirdi.

İki üniversiteyi yorumculuk için mi bitirdin Ümit Hocam!

Burhan Can TERZİ - TERZİ'NİN ATÖLYESİ

Tivibu, özellikle son 5 yılda spor medyasına çok önemli nefes olan platformlardan biri. Tivibuspor'un çalışkan, vizyoner bir ekibi var. Ayrıca programlarında gerçek gazetecileri, sahadan kişileri sıkça tercih etmeleriyle sebebiyle de çok takdir ediyorum. Yeni sezonun başında olduğumuz süreçte de önemli bir atak yapıp iki eski milli futbolcu Tümer Metin ve Ümit Davala'yı da kadroya katıp iddialıyız dediler.

Burada sayın Ümit Davala'ya bir parantez açmam gerekiyor. Geçen sezonun sonu itibarıyla Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in ekibinden ayrılmıştı. Fatih Hoca'ya teknik heyetle ilgili bir soru sormuştum. Ümit Davala, Fatih Hoca'ya gelip "Sizin yanınızda iki üniversite bitirdim, artık tek başıma devam etmek istiyorum" diyerek Terim'in ekibinden ayrılmış. Şimdi Ümit Hoca'ya sormak istiyorum: İki üniversiteyi sadece kendinizi yorumculukla sınırlamak için mi bitirdiniz? Fatih Hoca hatırlatmadı ama ben şunu da ekleyeyim: Ümit Davala, ilkokulu da, orta eğitimini de Terim sayesinde tamamladı. Terim, Davala'yı önce İstanbulspor'dan Galatasaray'a, oradan Milan'a, sonra tekrar Galatasaray'a getirdi. Türkiye'nin 1 numaralı hocasının belki de en çok yanında bulunmuş isim olarak, uluslararası kariyere sahip futbolcu olarak, 4 şampiyonluk yaşamış yardımcı antrenör olarak artık Türk futboluna daha direkt katkı vermenin zamanı gelmedi mi Ümit Hocam. Hiç mi takım yok, bakın adaşınız Ümit Karan kategori, bölge ayırt etmeksizin ideallerinin peşinden koşuyor.

Bir de Arda'yı bu belgeselden sonra değerlendirin

Arda Turan'ın belgeseli Exxen platformunda yayınlandı. Annesi Yüksel Hanım, babası Adnan Bey, kardeşi Okan Turan ve spor medyasının en sevilen isimlerinden Sabri Ugan belgeselde Galatasaray kaptanına eşlik ediyor. Arda'ya çok soğuk olanların bu belgeselden sonra kafalarındaki Arda profilinin değişebileceğini düşünüyorum. Ayrıca, yıldız futbolcunun mahalle kültürüne ve sokak futboluna yaptığı vurguların yeni nesil ebeveynlere de ışık tutacağı inancındayım.

Eda Erdem 2024'te oynar

Üst üste 4 Avrupa Şampiyonası'nda en iyi orta oyuncu seçilerek rekor kıran Eda Erdem, Türkiye'nin en sevilen sporcularından biri. Bunu hem saha içi başarısı hem kaptanlıktaki yetkinliğiyle sağladı. 1987 doğumlu olan başarılı voleybolcu kulübü Fenerbahçe ile 3 yıllık daha sözleşme imzaladı. Eda Erdem, sonraki olimpiyatlarda da yer alacaktır. Onun çabukluğu 3 sene sonra da Filenin Sultanları'na güç katacak.