İlhan Palut: "Belli bir oyun kültürümüz var..."

27 Mayıs 2019 16:27- Son Güncelleme - 27 Mayıs 2019 19:27
Google news abonelik

Spor Toto 1. Lig play-off yarı finalinde Adana Demirspor'u son dakikada Mirkan'ın attığı golle eleyen Hatayspor'da teknik direktör İlhan Palut, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programına bağlanarak Özgür Sancar'ın sorularını yanıtladı.

Gazişehir Gaziantep ile oynanacak play-off final maçını da değerlendiren İlhan Palut'un açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

"Takım üzerinde heyecan vardı..."

Futbolda taktik, hücum setleri ve savunma prensiplerinin yanında inanç ve çok isteme gibi faktörler ön plana çıkınca takımımız öne çıkıyor. Biz maçtan maça değişkenlik gösteren bir takım değiliz. Belli bir futbol kültürümüz var. Kendimize odaklıyız. Oyuncularımda maç öncesinde stres görmedim. İlk maç 0-0 bitmişti. Takım üzerinde bunun bir heyecanı vardı. Demirspor ile oynadığımız maçlardan dolayı stres oluşmadı.

"3. golden sonra duygu patlaması yaşadım"

"3. golden sonra duygu patlaması yaşadım"

Attığımız gollerden sonra fazla tepki vermeyen bir antrenörüm. 1-0'dan 2-1 öne geçtik, bunda da fazla tepki vermedim ama 3. golden sonra duygu patlaması yaşadım.

"Buraya gelmişken kazanmak istiyoruz"

"Buraya gelmişken kazanmak istiyoruz"

Gazişehir güçlü bir takım. Bireysel kalite olarak ligin üzerinde bir takım. Kadro derinliği de olan bir ekip. İki maçta da bizi yendiler. Bizim Gazişehir'le oynadığımız iki maçta da günün futbol şartları onların lehine gelişmişti. Bunlardan ders çıkaracağız. Neleri eksik yaptık, neleri daha iyi yapabiliriz çalışacağız. Buraya gelmişken kazanmak istiyoruz.

"Zor gol yiyoruz"

Belli oyun prensiplerimiz var. İç sahadaki dönüşlerde bize avantajlar sağlıyor. Bu tek maç. Zor gol yiyen bir ekibiz. Genel anlamda böyle maçlarda savunma prensiplerini yerine getirmek gerekiyor. Oyunun iki yönünü iyi oynuyoruz. İyi savunmayı en önde yapmaya çalışıyoruz. Üzerimize düşeni yapacağız.

Şehirde büyük bir sinerji ve istek var. Futbol sadece futbol değil. İnsanları mutlu etmek gibi görevlerimiz de var. Bunun için de mücadele edeceğiz.

"En iyisini hayal ettik"

"En iyisini hayal ettik"

Bizler en iyisini hayal ettik. Hep bir üstünü hedefledik. Her zaman kendimize güvendik. İnancımız devam etti. Biz görevimizi yaptık gibi bir psikolojisi içinde değiliz. Bütün mücadelemizi vereceğiz.

Stadyumun zemini hakkında...

Sezonun ilk yarısında zeminle ilgili sıkıntılarımız vardı. Şu anda zemin iyi durumda. Yeni stadyumda kasım ayında bitecek. Süper Lig'e çıkarsak bunun yetişeceği konuşuluyor. Gelen takımları en iyi zeminde oynatmak için elimizden geleni yapacağız.

Gomis ve Joseph Akomadi hakkında...

Gomis ve Joseph Akomadi hakkında...

Gomis ve Joseph Akomadi'den umutluyuz. Hatayspor bütçe olarak 6, 7 tane yabancı oyuncu alacak durumda değil. Kendi bütçemiz içinde gelecek vaat eden oyuncularla ilgileniyoruz. Bu iki oyuncu büyük takımlarda oynama potansiyeline sahip.