İlhan Palut: "Cesurduk, daha fazla gol atabilirdik"

21 Aralık 2019 23:08- Son Güncelleme - 21 Aralık 2019 23:12
Google news abonelik

Göztepe teknik direktörü İlhan Palut, Galatasaray'ı 2-1 yendikleri karşılaşma sonrasında konuştu. Palut, oyuncularının sahadaki reaksiyonu sebebiyle mutlu olduğunu dile getirdi. İlhan Palut'un maça dair A Spor'a yaptığı açıklamalardan Ajansspor'un derlediledikleri şu şekilde:

İlhan Palut: "Kırılma yaşamamak için Galatasaray maçını kazanmak önemliydi"

Bizim için çok önemli maçtı. Son iki maçımızı berabere kapatıyorduk. 5 haftalık istikrarlı çıkışımız Ankara'da Gençlerbirliği maçıyla son bulmuştu. Bu maçın hemen akabinde herhangi bir kırılma yaşamama adına içerideki Galatasaray maçını kazanmak bizim için çok önemliydi. 

İlhan Palut: "Daha çok gol atabilecek pozisyonlar yakaladık"

İlhan Palut: "Daha çok gol atabilecek pozisyonlar yakaladık"

Galatasaray takımında kaliteli ayaklar var. Her an skoru değiştirecek oyuncuları var. Çok iyi mücadele edeceğiz diye konuştuk kazanmak adına cesur olmamız lazımdı. Güzel maç oldu eksiklerimiz vardı. Geçiş hücumları bizim adımıza negatifti. Daha çok gol atabilecek pozisyonlar yakaladık.

"Taraftarlar bu stadyumda çok şey yaşadı"

"Taraftarlar bu stadyumda çok şey yaşadı"

Galatasaray'ın da beraberlik için fırsatları oldu. Bizim için bu sahada ki son maçımız anlamlı oldu. Taraftarlarımız Bornova Stadı'nda çok şey yaşadılar.

İlhan Palut'tan Galatasaray maçındaki detaylar üzerine...

Galatasaray'ın kendine ait özellikleri var. İyi pas yapan, kanatları iyi kullanan bir takım. Bizde buna göre hazırlandık. Kanatları iyi savunma ve kazanacağımız toplarla, Mariano ve Nagatomo'nun önde kalmasını bekledik.

İlhan Palut: "Oyuncularımız tam anlamıyla gerekli reaksiyonu gösterdi"

İlhan Palut: "Oyuncularımız tam anlamıyla gerekli reaksiyonu gösterdi"

Oyuncularım tam anlamıyla gerekli reaksiyonu gösterdiler ve güzel galibiyet çıkardık. Hatay'ın önceliği kupa değildi süper lig hedefimiz vardı. Olmadı. Göztepe'nin bugün galibiyet ile moralleri düzeldi. (AJANSSPOR)