İlhan Palut'tan Koray Gençerler'e eleştiri

19 Temmuz 2020 09:00- Son Güncelleme - 19 Temmuz 2020 09:00
Google news abonelik
İlhan Palut'tan Koray Gençerler'e eleştiri

Göztepe'nin teknik direktörü İlhan Palut, 3-1 kaybettikleri Galatasaray maçının ardından kulübün resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu.

Oyuncuların performansından memnun olduğunu ifade eden genç teknik adam, "Galatasaray deplasmanına özellikle hücumsal anlamda eksikler ile geldik ama takımım 90 dakika boyunca oyun disiplininden kopmadı. Rakibimize verilebilecek en az miktarda pozisyonu verip çok sayıda net gol pozisyonu yakaladık. Emre Akbaba'nın becerisi ve bunun yanında 2 tane de kötü gol yedik ama bunlar futbolda var. Ben oyuncularımın gösterdiği mücadeleden sahaya koydukları karakterden son derece memnunum" şeklinde konuştu.

"Skoru rakibimize kaydırdı"

Maçın hakemi Koray Gençerler'in kararlarını eleştiren Palut, "Memnun olmadığım şeyler de var tabi; maçın hakemleri Atınç'ın penaltı pozisyonunda çok ağır bir penaltı kararı verdiler tıpkı Gençlerbirliği maçında Alpaslan'ın pozisyonuna verilen karar gibi. Demek ki biz kendi ceza sahamız içerisinde rakip oyunculara hiçbir şekilde dokunmamalıyız. VAR'dan dönen golümüz aslında bir çok şeyin özeti gibiydi. Oyuncumuz pas attıktan sonra doğal olarak ayağını yere indirmesi gerekiyor. Bu tip takdir hakları takımımızın sahaya koyduğu karakterin maalesef önüne geçip skoru rakibimize kaydırdı" dedi.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Güvenlik kamerası bu kez gol sevincini çekti