İlhan Parlak'tan Beşiktaş açıklaması

27 Nisan 2019 13:57- Son Güncelleme - 27 Nisan 2019 13:57
Google news abonelik

MKE Ankaragücü Takım Kaptanı İlhan Parlak,  Beşiktaş deplasmanının zor bir deplasman olduğunu ifade etti. Parlak,  3 puanla sahadan ayrılacaklarına inandıklarını söyledi.

İlhan Parlak: ”Beşiktaş maçından 3 puanla ayrılabileceğimizi düşünüyorum”

Parlak, "Bizim için zor geçeceği kesin ama bizim de son haftalarda iyi form yakaladığımızı düşünüyorum. Beşiktaş'ın arkada verdiği açıkları iyi değerlendirebilirsek Beşiktaş gibi zor bir deplasmandan 3 puan ile ayrılabiliriz. O yüzden bu haftaki çalışmalarımızı o yönde geliştiriyoruz. Beşiktaş kendi sahasında baskı kuruyor rakiplerine ama arkada geniş açıklar verebiliyor. Bu açıkları değerlendirdiğimiz takdirde 3 puanla ayrılabileceğimizi düşünüyorum. Her hocanın kendi tarzı kendi sitili var Mustafa Hoca da öyle futbolculara karışan, müdahale eden hocalardan değil. Oyuncuya saha içerisinde özgürlük veriyor. Bu ölçüde de futbolcu sahaya kendi bilgi birikimini yansıtıyor. Bu yüzden Mustafa hocanın oyuncuları saha içerisinde özgür bıraktığını söyleyebilirim. Şu an baktığımızda futbol mantalitesine aykırı bir takımız. Çünkü bu kadar transfer yapıp bu kadar uyum içirişinde çalışıp başarılı olmak kolay bir şey değil. Ben bunu şuna bağlıyorum, buraya gelen oyuncular gerçekten tam bir profesyonel. İdmandan önce fitnessta 15 kişi birden çalışabiliyor. Karakteri kişiliği iyi, iki gol attığında ben iki gol attım ya da iyi defans yaptığında ben iyi defans yaptım diye havalara giren oyunculardan değil, herkes işini profesyonelce yapıyor. Böyle olunca da sahaya çıkıldığında herkes yüzde yüzünü veriyor. Yettiği kadar öyle olunca da birliktelik yakalanabiliyor. Bu da bizim başarımızı etkileyen en önemli faktörlerden biri. Herkes elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. İlk yarı da bizim için zordu çünkü lige yeni çıkmış bir takım kalıcı olması lazım. Transferler yapılıyor tabi baktığınız zaman yetenekli oyuncular ama saha içerisindeki kaprisler hem bizi etkiledi hem kendilerini. Saha içerisinde sıkıntı yaşadık, onlar arındıktan sonra gerçekten karakterli oyuncular hem idmanda hem sahada yüzde yüzünü veriyor başarı da bundan kaynaklanıyor bence" şeklinde konuştu.

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!