• Diğerleri

"İlk sarı kartı hatalıydı"

Ajansspor yorumcusu ve Radyospor programcısı FIFA Kokartlı Eski Hakem Bülent Yıldırım, Alanyaspor - Trabzonspor maçındaki tartışmalı pozisyonları değerlendirdi.
23 Haziran 2020 00:39- Son Güncelleme - 23 Haziran 2020 00:39
Google news abonelik

BÜLENT YILDIRIM - AJANSSPOR

Aytemiz Alanyaspor, Süper Lig'in 28. haftasında Trabzonspor ile evinde karşılaştı.

Yayıncı kuruluşun yayın esnasında verdiği açı ve görüntülere dayanarak yaptığımız kısa pozisyon analizleri şu şekilde:

Maçın 27’nci dakikasında, Caulker Abdülkadir Ömür’e tabanı ile kontrolsüz bir faul yaptı. Pozisyonda top kontrolü olmadığı ve her iki oyuncunun da topla oynama şansı olduğu için bariz gol şansı yoktu. Caulker mutlaka sarı kart görmeliydi. Ekuban ve Salih’e gösterilen sarı kartlar doğru idi.

Novak, Efecan’a 44’üncü dakikada arkadan bir faul yaptı. Hakem sarı kart göstermeliydi. En azından 26’ncı dakikada ki gecikmiş ayakla müdahalesinden sonra, bu faulün mutlaka sarı kartla cezalandırılması gerektiği düşünüyorum.

52’nci dakika Trabzonspor’un bulduğu gol öncesinde bir ofsayt yoktu.

N’sakala’nın 76’ıncı dakikada gördüğü ilk sarı karta katılmıyorum. Sadece dikkatsiz bir faul olarak gördük. 83’üncü dakikada A.Ömür’ün ayağına basarak gördüğü 2’nci sarı kart ise yüzde yüz doğru bir karardı.

80’nci dakiakada Majid Huseini’nin riskli ve yaralayıcı bir hamle ile Salih Uçan’ın dizine yandan tabanıyla darbe vurması sonucu ciddi faulden dolayı verilen kırmızı kart doğru idi.

Kevin de Bruyne - En Güzel 5 Gol | Premier League (2017/18 - 2019/20)