İlkay Gündoğan'dan Türkiye itirafı! Hamit Altıntop...

Özgür Koç
07.12.2023 - 08:43 | Son Güncellenme: 07.12.2023 - 09:02

Manchester City'nin ardından kariyerini Barcelona'da sürdüren Alman Milli Takımı'nın Türk asıllı kaptanı İlkay Gündoğan Alman basınına çarpıcı açıklamalar yaptı. İşte detaylar...

İlkay Gündoğan'dan Türkiye itirafı! Hamit Altıntop...

AJANSSPOR - HABER

EURO 2024'ün ev sahibi Alman Futbol Milli Takımı'nda hazırlık maçlarında Japonya'nın ardından A Milli Futbol Takımımız karşısında alınan 3-2'lik mağlubiyet ve son olarak 2-0'lık Avusturya'ya yenilgisi sonrası takımın Türk asıllı kaptanı İlkay Gündoğan'dan çarpıcı açıklamalar geldi.  

"Neden başarısız olduğumuzu ben de açıklayamıyorum"

33 yaşındaki orta saha Zeit'e verdiği özel bir röportajta Almanya'da herkesin sahada ne yapacağını bilmesi gerektiğini belirterek, "Bu aslında çok zor değil çünkü biz karakterli bir ekibiz. Sorun yaratan kimse yok. ABD'deki iki maçın iyi bir başlangıç olduğunu düşündüm ama Avusturya ve Türkiye'ye kaybettik. Antrenmanlarda her şey çok iyi gidiyor. Neden başarısız olduğumuzu ben de açıklayamıyorum. Kalitemiz diğer takımlara göre çok daha iyi." dedi.

"Sorumluluk almaktan keyif alıyorum"

Sorumluluk almaktan keyif aldığını vurgulayan İlkay Gündoğan, "Son aylardaki performansımız pek iyi olmasa da başarılı olacağımıza dair en ufak bir şüphem yoktu. Avrupa Şampiyonasını sabırsızlıkla bekliyorum. Şüpheler olabilir ama beklentilerin olduğunu biliyoruz. Sadece kaptan değilim, birçok sorumluluğum var. Sorumluluk almaktan keyif alıyorum" dedi.

"İdollerim Hamit ve Halil Altıntop'tu"

Çocukken de Alman Milli Takımı taraftarı olduğunu kaydeden Türk asıllı futbolcu, "Ama idollerim Hamit ve Halil Altıntop'tu. Schalke'de oynuyorlardı. Ama onlar da benim gibi Gelsenkirchen'de doğup büyüdüler ve ebeveynleri de Türk'tü. Bu yüzden onları herkesten daha çok seviyordum. ben burada yanlış bir şey göremiyorum. Ben Philipp Lahm değilim ve bu hiç sorun olmadı. Karşılaştırmayı bırakalım artık. Her şeyi olduğu gibi kabul edelim." ifadelerini kullandı.

Manchester City'den ayrılarak Barcelona'ya imza atma nedenini de açıklayan İlkay Gündoğan, "Barcelona tamamen yeni bir meydan okuma. Manchester City'de Pep'le geçirdiğim yedi yıl ve kaptanlıkla birlikte öz güvenimi geliştirdim. Tekrar konfor alanımdan çıkmanın önemli olduğunu düşündüm. Sadece futbol açısından değil, kişisel olarak da. Zor olsa da yeniden başlamayı seviyorum. Yeni bir ülke, yeni bir dil, yeni bir kültür, yeni bir kulüp, tabii ki zor. İnsanlar sadece spor olarak görüyor ama sosyal hayat da var. Sadece birkaç hafta önce ev bulduk. Rutini seviyorum ve inzivaya çekilecek bir yerim olmadığında birçok şey benim için zor oluyor" dedi.

Racing Cars
4.2
Senin için hazırladığımız haberler