İlker Yağcıoğlu'dan Kayserispor-Trabzonspor maçı sonrası yabancı VAR hakemi açıklaması

Orhan Gülek
21.04.2024 - 00:50 | Son Güncellenme: 21.04.2024 - 00:59

Spor yorumcusu İlker Yağcıoğlu, Kayserispor-Trabzonspor maçı sonrası yabancı ve Türk hakemlerin performansını yorumladı.

İlker Yağcıoğlu'dan Kayserispor-Trabzonspor maçı sonrası yabancı VAR hakemi açıklaması

AJANSSPOR - HABER

Spor yorumcusu İlker Yağcıoğlu, Süper Lig'de görev alan yabancı VAR hakemleri ve Türk hakemlerin performansına dair Kayserispor - Trabzonspor maçının ardından yorumlarda bulundu.

"Bizimkilerin yorumlaması arasında dünya kadar fark var"

İlker Yağcıoğlu bu hafta oynanan maçlardaki kararları değerlendirerek, "Yabancı VAR hakemlerinin ve bizim hakemlerimizin futbola bakış açısı arasında ciddi şekilde fark var. Yabancı hakemin faulü yorumlaması ve bizimkilerin yorumlaması arasında dünya kadar fark var.'' dedi. 

'Yabancı hakemler pozisyonu kabak gibi gösteriyor"

Sözlerine devam eden Yağcıoğlu, ''Yabancı hakemler pozisyonu kabak gibi gösteriyor. Gösterdiği pozisyonda hakem monitöre gelip anında kararını veriyor. Dolayısıyla keşke bütün maçlara VAR yabancı hakem gelse de eşitlik sağlansa.'' ifadelerini kullandı. 

İlgini Çekebilir
Beşiktaş açıkladı! Bir futbolcu ile yollar ayrıldı
Habere Git

Kayserispor - Trabzonspor maçına yabancı VAR damga vurdu

Kayserispor, Trendyol Süper Lig'in 33'üncü haftasında Trabzonspor ile karşı karşıya geldi. VAR hakemi Pablo Gonzalez Fuertes'in uyarıları maça damga vurdu.

Önce penaltı, sonra iptal

Pablo Gonzalez Fuertes, Kayserispor - Trabzonspor maçındaki kararlarıyla dikkat çekti. Müsabakanın 28'inci dakikasında Bourabia'nın Trabzonspor ceza sahasında yerde kaldığı pozisyonda Çağdaş Altay penaltıyı işaret etti.

Pablo Gonzalez Fuertes, Çağdaş Altay'ı uyardı

Thomas Meunier ve Trabzonsporlu futbolcular bu pozisyonda hakeme yoğun itirazlarda bulundu. VAR hakemi Pablo Gonzalez Fuertes, incelemesinin ardından hakem Çağdaş Altay'a pozisyonu izlemesi yönünde tavsiyede bulundu. Çağdaş Altay pozisyonu izledikten sonra penaltıyı iptal etti.

Senin için hazırladığımız haberler