Hüseyin Eroğlu, Samsunspor'a imzayı attı... İddialı sözler

26.09.2022 - 17:56 | Son Güncellenme: 26.09.2022 - 18:21

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Samsunspor, teknik direktör Hüseyin Eroğlu ile 1+1 yıllık sözleşme imzaladı. Eroğlu, "Bu sürecin sonu şampiyonluk" dedi.

AJANSSPOR HABER

Nuri Asan Tesislerinde düzenlenen imza töreninde konuşan teknik direktör Hüseyin Eroğlu, bir futbol şehrine geldiğini söyledi. Eroğlu, Samsun ve Samsunspor'un kendisini heyecanlandırdığını söyledi.

"Bu sürecin sonu şampiyonluk olacak"

Eroğlu şöyle konuştu: "Çünkü buraya hep maç oynamaya geldiğimde buranın futbol şehri oluşu, insanlarının Samsun adı altında çok değerli oluşu beni çok etkilemişti. Samsunspor'un mazisine baktığınızda A Milli Takıma çok değerli oyuncular yetiştiren, bir Türk ekolü olan takımda çalışmaktan çok mutluyum. Bugünden itibaren yeni bir süreç başlıyor. Bu sürecin sonu şampiyonluk olacak. Ekibim ve futbolcularımla birlikte elimizden gelenin en iyisini yapacağız."

İlgini Çekebilir
Eyüpspor, Samsunspor'u solladı!
Habere Git

"11 yıl sonra başaracağız"

Eroğlu, takıma tüm şehrin destek vermesi gerektiğine belirterek "Size söz veriyorum, 11 yıllık bir Süper Lig hasreti var. Bunu 11 yıl sonra bu yıl birlikte başaracağımıza söz veriyorum. Bu süreçte hep birlikte kupayı kaldıracağız ve kupanın gerçek sahibi olacak Samsun halkına bunu armağan edeceğiz. Asıl şampiyonluk onların hakkı. Biz sadece onların istediğini yerine getiren çalışanlarız" dedi.

"Kurulan iyi bir kadro"

Eroğlu sözlerine şöyle devam etti: "İnşallah sezon sonunda bunu hep birlikte yaşayacağız. Kurulan kadro iyi bir kadro. Futbolcular tek tek bakıldığında ligin en önemli kadrolarından biri. Önemli olan bu futbolcuların birlikte oynamasını sağlamak. Mental, fiziksel ve taktiksel olarak futbolcularımızı iyi hazırlamakla hükümlüyüz."

İlgini Çekebilir
Yüksel Yıldırım: “5 yılda Samsunspor’a 70 milyon Dolar harcadım”
Habere Git

"Mevcut kadroya güveniyorum"

Samsunspor'un mevcut kadrosuna güvendiğini belirten Eroğlu, "Çok iyi yerli ve yabancı oyuncular var. Hedefe ulaşacak kadro gibi görünüyor" dedi. Eroğlu konuşmasına şöyle devam etti: "Altınordu'da çalışmaya başlamadan bir yıl önce Bucaspor'da yardımcı antrenör olarak görev alıyordum. Orada da yabancı oyuncular vardı. Bunu kenara bırakıyorum. Almanya'da doğdum ve 15 yaşıma kadar orada yetiştim. Sistemin bir parçası gibi yetiştim. Almancam ve iyi bir derecede İngilizcem var. Benim için yabancı veya yerli futbolcu yok. Yeter ki futbolcu saha içinde yüreğini ortaya koysun, dediklerimizi yapsın. Her şeyini ortaya koyan futbolcunun hepsiyle iyi anlaşırım ve onları da iyi geliştiririm."

Bilen: Hüseyin Eroğlu'na güveniyoruz

Samsunspor Kulübü Başkanvekili Veysel Bilen ise Samsunspor'u şampiyonluğa götüreceğine inandıkları için Hüseyin Eroğlu'nu görev getirdiklerini ve kendisine güvendiklerini aktardı.

Senin için hazırladığımız haberler