AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Barcelona-Galatasaray Maçı Sonrası Inaki Pena Açıklama Yaptı

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 11 Mar 2022 - 01:58 / Son Güncelleme : 11 Mar 2022 - 02:05

Avrupa Ligi'nde eski Barcelona ile karşılaşan Inaki Pena, başarılı kurtarışlara imza attı. 0-0 berabere biten maçta ön plana çıkan kaleci, açıklama yaptı.

UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu'nda dünya devi Barcelona ile eşleşen Galatasaray, Camp Nou'dan 0-0 beraberlik ile ayrıldı. Zorlu mücadelede eski takımına karşı Sarı-Kırmızılı kaleyi koruyan Inaki Pena, yaptığı kritik kurtarışlar ile dikkat çekerken, maç sonunda açıklamalarda bulundu.

"Amacımız bir sonraki maça taşıyabilmekti"

Karşılaşmanın ardından basın mensuplarının karşısına geçen Inaki Pena şu açıklamaları yaptı:

"Takım olarak iyiydik, ekip olarak iyiydik. Amacımız bir sonraki maça taşıyabilmekti. Bir sonraki maçta neler olacağını göreceğiz."

"Camp Nou'da alkışlanmak muhteşem bir duygu"

"Çok büyük bir gurur burada alkışlanmak. İşin sonunda herkes evine gidiyor. Camp Nou'da alkışlanmak muhteşem bir duygu."

"Galatasaray'a odaklandım"

"Barcelona'ya dönmek mi? Olması gereken neyse o olacak. Ben Galatasaray'a odaklandım ve başka bir şey düşünmüyorum."

"Muslera bizim kaptanımız"

"İçimizde olan rekabet bizi iyiye götürecektir. Muslera insan olarak ne kadar örnek olduğunu gösterdi. Bu konuda bana yardımcı oluyor. Bu rekabet bize iyi gelecek. Bir tek benimle değil herkesle konuştu, biliyorsunuz Muslera bizim kaptanımız. Ligde arkada olabiliriz ama her yerde yüzümüzü gösterip kafamızı yukarıda tutmamız gerektiğini söyledi."