Ampute Milli Takımı'na disiplin soruşturması

Feride Kara
11.11.2022 - 19:48 | Son Güncellenme: 11.11.2022 - 20:03

Tarihinde ilk kez Dünya Şampiyonu olan Ampute Milli Takımı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı ziyaret etmişti. Sonrasında disiplin soruşturması başlatıldı

İlk kez dünya şampiyonu olan Ampute Milli Takımı oyuncuları, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı ziyaret edince Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

Mansur Yavaş ziyareti

Sözcü’den Ahmet Kaya’nın haberine göre Ampute Milli Takımı oyuncularının ödüllendirilmesi konusunda izin için ilgililere talimat verdiği belirtilen Mansur Yavaş, ziyareti sosyal medya hesabından paylaştı. Ampute ekibi de Yavaş'a “06 Mansur Yavaş” yazılı bir forma hediye etti.

Disiplin soruşturması başlatıldı

Ampute Milli Takımın Mansur Yavaş ziyaretinin sonrasında 12 futbolcunun kulüpleriyle 3 teknik adama Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanlığı tarafından haklarında disiplin soruşturması başlatıldığını belirten bir yazı gönderildi.

Tebligatta yazanlar dikkat çekti

Disiplin Kurulu Başkanı Avukat Oğuz Altınkaynak imzasıyla gönderilen tebligatta şu ifadelere yer verildi: “Kulübünüz sporcularından. Federasyonumuz yetkililerinin izni ve bilgisi olmaksızın milli takım forması/eşofmanı ile çeşitli programlara katıldığı tespit edilmiştir. Adı geçen sporcular, tedbirsiz olarak disiplin kuruluna sevk edilmiş olup, adı geçenlerin yazılı savunmalarının iş bu yazımızın tebligatından üç gün içerisinde federasyonumuzun …….. nolu faksına gönderilmesini, savunma vermediği takdirde savunmadan vazgeçmiş sayılarak hakkında dosyadaki mevcut bilgi ve belgeler ile nihai karar verileceğinin bilinmesi hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.”

Uyarı mesajı yayınlandı

Ampute Milli Takımı'nın Mansur Yavaş'ı ziyaretinden iki gün sonra Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu web sitesine resmi kurum ve kuruluşlar, belediyelerin de aralarında bulunduğu kişi ve kurumlardan gelecek ziyaret talep ve kabullerin federasyon başkanlığının bilgisi ve programı dahilinde yapılması gerektiğini belirten bir uyarı mesajı yayınlandı.

Senin için hazırladığımız haberler