İngiliz basını, Barcelona'da yeni hocasını açıkladı

Orhan Gülek
21.02.2024 - 19:34 | Son Güncellenme: 21.02.2024 - 19:42

Son dakika spor haberleri.. Sezon sonunda Xavi ile yollarını ayıracak Barcelona'da yeni teknik direktör hedefi Thomas Tuchel.

İngiliz basını, Barcelona'da yeni hocasını açıkladı

AJANSSPOR - HABER

Xavi'nin sürpriz ayrılık kararı sonrasında teknik direktör arayışlarını hızlandıran Barcelona'da yeni hedef belli oldu.

Thomas Tuchel, La Masia akademisinden etkilendi

Sky Sports'dan Florian Plettenberg'in haberine göre Barcelona Yönetimi, sezon sonunda Bayern Münih'ten ayrılacak olan Thomas Tuchel'i takımın başına getirmek için harekete geçti.

Haberin detaylarında Thomas Tuchel'in, İspanyol oyuncuların mentalitesini sevdiği ve La Masia akademisinden fazlasıyla etkilendiği için Barcelona'ya sıcak baktığı da yer aldı.

Ayrıca tecrübeli hocanın Premier Lig'den teklif gelmesi halinde değerlendireceği de söylendi.

Barcelona'nın kalbi: La Masia

Dünyada futbolu seven herkesin heyecanla izlediği Barcelona'nın Nou Camp Stadı'nın yanında yer alan La Masia, 1702'de bir çiftlik evi olarak kurulduktan sonra 1966'da tüm dünyadan gelen futbolcuların eğitim aldığı bir akademi haline getirildi.

Gezegenin en iyi futbolunu oynayan takımının arkasında La Masia isimli futbol okulu var. Total futbolun 24 saat işlendiği altyapıda 200 genç şöhret, başarılı olmak için çalışma ahlakı, cinsellik ve uyuşturucular gibi dersler de alıyor.

Thomas Tuchel'in kariyeri

Geçtiğimiz sezonun Mart ayında Bayern Münih'in başına geçen Thomas Tuchel toplamda 44 resmi maça çıktı ve bu karşılaşmalarda 28 galibiyet, 5 beraberlik ve 11 mağlubiyet alırken 2.02 puan ortalaması yakaladı.

Senin için hazırladığımız haberler