İngiliz kulüplerinden sığınmacılara destek

17.09.2015 07:35 - Son Güncelleme -
İngiliz kulüplerinden sığınmacılara destek

Portekiz temsilcisi Porto tarafından yaklaşık 2 hafta önce başlatılan ve Avrupa Kulüpler Birliği (ECA) tarafından desteklenen "Umut için 90 dakika" adlı kampanyaya, İngiliz kulüplerinden destek geldi.

Bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde yer alan Arsenal, Chelsea, Manchester City ve Manchester United ile UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele eden Liverpool, Tottenham Hotspur ve İskoçya temsilcisi Celtic, Avrupa arenasında evinde oynayacağı ilk maçın her biletinden elde edeceği gelirin 1 avrosunu, Avrupa'ya ulaşmaya çalışan sığınmacılara yardım için kullanma kararı aldı. 

ECA'dan yapılan açıklamada, söz konusu takımlardan toplanan gelirin saygın ve deneyimli hayır organizasyonlarının yardım fonunda toplanacağı belirtildi. Açıklamada, futbol kulüplerinin sosyal sorumluluk gerektiren projelere her zaman destek vermesi gerektiği vurgulanarak, "Bütün Avrupa ülkelerinde devam eden ve trajik boyutlara ulaşan sığınmacı krizini görmezden gelemeyiz. Avrupa kulüpleri, bu konuda sahada yaptıklarından daha fazlasını gerçekleştirmek için çalışması gerektiğini fark etmiştir ve bunu yapacaktır" ifadelerine yer verildi.

Son olarak Arsenal, geçen hafta sonu Stoke City'yi konuk ettiği lig maçında her biletinden elde ettiği gelirin 1 sterlinini sığınmacı çocuklara yardım için dağıtmıştı.

Topa kafa atan koyun

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up