İngiltere havaya girdi!

İngiltere'nin, 2-0 geriden gelip Almanya'yı deplasmanda 3-2 yenmesi, Ada'da Avrupa şampiyonluğu umutlarını arttırdı. Eski İngiltere Teknik Direktörü Sven Goran Eriksson da, İngiltere’nin bu galibiyetle favoriler arasına girdiği görüşünde.
28 Mart 2016 17:01- Son Güncelleme - 28 Mart 2016 17:01
Google news abonelik
İngiltere havaya girdi!

İngiltere, Avrupa Şampiyonası eleme grubunda oynadığı 10 maçı da kazandıktan sonra, Almanya ile deplasmanda oynadığı hazırlık maçında rakiplerine bir kez daha gözdağı verdi. İngiliz Milli Takımın’ın, 2-0 geriye düştüğü maçı çok etkileyici bir performansla 3-2 kazanması, Ada'da umut rüzgarlarının esmesine yol açtı.

İngiltere'nin, Avrupa şampiyonu olabileceğini düşünen isimlerden biri de eski teknik direktör Sven Goran Eriksson. İngiltere'ye 2002 ve 2006 dünya kupaları ile 2004 Avrupa Şampiyonası'nda çeyrek final oynatan Eriksson; "İngiltere'nin elinde çok yetenekli ve genç oyuncular var. Bu genç oyuncuların üzerinde büyük bir medya baskısı oluşmazsa, Avrupa Şampiyonası'nda sonuna kadar gidebileceklerine inanıyorum" dedi.

B grubunda Galler, Rusya ve Slovakya ile mücadele edecek İngiltere, ev sahipliği yaptığı 1996 Avrupa Futbol Şampiyonası’ndan bu yana,, büyük turnuvalarda yarı final göremedi. - Ntvspor