"İnşallah gelenek devam eder"

19 Şubat 2020 19:02- Son Güncelleme - 19 Şubat 2020 16:04
Google news abonelik

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Koç, yaklaşık iki saat süren toplantıda, Nihat Özdemir'den hakem hatalarına kadar birçok konu hakkında açıklama yaparken,  Galatasaray ile yapacakları derbiye de değindi.

Ali Koç'un açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şöyle:

"Siyasetle ilgili görüşlerimizi, algı operasyonlarını konuşacağız"

"TFF ile ilgili görüşlerimizi, siyasetle ilgili görüşlerimizi, algı operasyonlarını ve MHK ile hakemleri konuşacağız, bugün TFF'nin bir açıklaması var. Demek ki oyun oynanırken kurallar değişebiliyoruz. Toplantıyı yapmama kararı almıştık ama basından ilgi olunca toplantıyı yapma kararı aldık. Bugün anlatacaklarımız var.

Geçen hafta olacaktı bu toplantı ama İdlib'te yaşananlar var. Tabii ki toplantıyı iptal etme kararı aldık. Kahraman askerlerimize rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Bugünkü toplantımız klasik olacak ama derdimizi en iyi şekilde anlatacağı için video ile olacak. Bu video bizim sezon başından beri yaşadıklarımızı göz önüne seriyor. Bu videoda kullanmadığımız pek çok başka pozisyon var. Bu pozisyonlar %50, %50 olarak da değerlendirilebilir. Biz %100 olduğuna inandığımız pozisyonları değerlendireceğiz."

"Az kalsın WhatsApp grubunda karar alacaklardı"

"Az kalsın WhatsApp grubunda karar alacaklardı"

"Bu pozisyonları herkes biliyor. Bütünüyle bakarsanız başka bir resim çıkıyor. 4. hafta Alanyaspor maçıyla başladı. Bunlar bize yoruma açık olmayan pozisyonlar. Alanyaspor maçında iki kusurlu gol yedik. Maçta yaşananlardan ziyade kural hatası başvurumuzun ele alınış biçimi bizi üzdü. Az kalsın yönetim kurulu Whatsapp grubundan karar alacaktı.

Antalyaspor maçında pek çok maçta verilen, ne hikmetse bize verilmeyen bir pozisyon oldu. Tıpkı Jailson'un pozisyonu gibiydi. Kayserispor maçında 3 penaltımız verilmedi. Gaziantep maçında 3 penaltımızı veren Arda Kardeşler, Kayserispor maçında 3 penaltımızı vermedi, bir sonraki hafta maç aldı."

"14-15 puan hakem hataları nedeniyle kaybettik"

"14-15 puan hakem hataları nedeniyle kaybettik"

"Farnolle'nin penaltısı tekrar edilmedi ama Altay topu çıkarınca tekrar edildi. Bu doğru bir karardı ama biz neden tekrar etmedi? Göztepe maçında golümüz 4.17 saniye incelendi. Geçen yıl bir derbi maçında yanlış taç verildi, ardından biz golü attık ama spor medyası yangın çıkardı. Bizim lehimize hatalar olsaydı ne federasyon kalmıştı, ne Zorlu toplantısı...

20. haftaya geldik, birikmeye başladı. 20. haftada kurtardığımız penaltı tekrar edildi, 2 penaltımız verilmedi. Bizim lehimize olan penaltıda VAR'a gidilmedi. Bu protokole aykırı.

Ankaragücü maçında hiç iyi oynamadık, yeni transferler yapan Ankaragücü bizi yendi, onları tebrik ederim. Maçtan sonra net ve bariz bir şekilde gol öncesi pozisyon var, iptal edilmeliydi. Vedat Muriç'e olan pozisyon %50, %50 idi. 2-1 kazandığımız Ankaragücü maçında Zanka'nın attığı gol öncesi aut vardı, korner oldu. Belki 2 puanı haksız aldık.

Burada 14-15 puandan bahsediyoruz. Bunun sadece yarısını hanemize saysanız, tablonun ne kadar fark ettiğini göreceksiniz. Tabii bunlar saha içinde yaşananlar, bunun bir de saha dışında yaşananları var."

"Hakemler bu cesareti nereden alıyor?"

"Bugüne kadar 11 maç kazandık, net hikmetse 9 hakem bir sonraki hafta maç alamadı. Bu dünyayı bilenler bilir. Hakemler her hafta maç yönetmek isterler. Peki hakemlere en kuvvetli mesaj nasıl verilir? Kulağına bir şey fısıldamanın dışında verilen en direkt mesaj hakem atamalarıdır. 'Hakemler cin gibidir, atamalara bakar mesajı alır' derler. Hakem dünyası bu mesajı çok net alır.

Nedir örnek? 10. hafta Kayserispor maçında kötü bir maç yöneten Arda Kardeşler ve Turan Numanoğlu bir sonraki hafta birlikte Göztepe - Yeni Malatyaspor maçına atanmıştır. Bundan daha iyi mesaj veremezsiniz. Hakemlerimizin söz konusu Fenerbahçe olunca takındıkları son derece cüretkar tavrı nasıl yorumlayacağımızı, etkilerini nasıl ölçebileceğimizi size bırakıyorum. Hakemler bu cesareti nereden buluyorlar? Kime güveniyorlar? Kariyerlerini riske edecek kasıtlı kararlarda kime güveniyorlar?"

"Muriç'in sevki meydan okumadır"

"Muriç'in sevki meydan okumadır"

"Emre Belözoğlu, taç çizgisinin dışında biriyle tartışıyor. Ona ceza verebilmek için gazetelerde haberler çıkıyor. Ceza verilemeyecek pozisyonda ek rapor istiyorlar. Neden diye soruyoruz? 'Dosya sağlam olsun' diyorlar. Gazişehir maçından sonra Muriç'in PFDK'ya sevki skandaldır, hatta meydan okumadır. Zorlama ile yapılmış bir hamledir.

Harcama limitleri konusunda çok konuştuk. Biz imzalayamadık. Kendi imkanlarımızla başka bir yoldan gitmeye çalıştık. Fakat birbiriyle uyumsuz, standartı olmayan kararlarla, ihtiyacımız olan transferleri yapmamızın önü kesildi. Transferin son iki gününe kadar eksi harcama limitinde tutulduk. Sol bek için hamlemiz olacaktı. Sadık bu seneki maaşından fedakarlık yapınca biz biz Simon Falette'in lisansını çıkarabildik. Pek çok takım transfer yaptı. Pek çok takımın finansal durumları ortadayken onlar transfer yaptı ama transfer yapması sakıncalı takım Fenerbahçe oldu."

Ali Koç'tan fikstür eleştirisi

Ali Koç'tan fikstür eleştirisi

Ne yaparsak Fenerbahçe'nin golünü iptal ederiz, tablosuyla karşı karşıyayız. 22. hafta itibariyle kronikleşmiş yapıyı eleştiren birçok kişi var. Biz bu konuyu nasıl ele alabiliriz. Ersun Yanal, takımın kaptanları, yönetim... Neden bu kadar dert ediyorsunuz, diyebilirsiniz. 'Ne var yani, futbolun doğasında hakem hataları hep olmuştur' diyecekler. Resmin bütününe baktığımızda ortaya çıkanlar futbolun olağan akışıyla değerlendirilemez; sahadaki hakemlerin standart dışı uygulamaları.

Sezon ilerledikçe canı yanan takımların sayısı artacaktır. Biz bu hataların düzeltileceğini düşünüyorduk ama bakalım bu hafta ne olacak? Menüde ne var? Yanlış karar ve kötü yönetimin dışında bir boyut olduğu hepimizin kanaatidir. Bugüne kadar görülmemiş düzeyde bir futbol mühendisliğiyle karşı karşıyayız. 360 derece ve organize biçimde mühendislik çalışması yürütülmektedir. Buna fikstürü de ekleyebilirsiniz. Hangi takımlar cuma günü maç yapmıştır? Rakipler oynadıktan sonra oynamak bize göre bir avantajdır. Neden 25. haftadan sonrası hala belli değil.

"Sistem lobisi olanın istediği kararı aldığı bir yapıya dayanıyor"

Bizim tüm itirazımız bu sistemedir. Esas itirazımız sporda adalet duygusunun bir şekilde tahrip edilmesinedir. Bu adaletsiz uygulamalar sadece Fenerbahçe'nin sorunu değil, hepimizin sorunu. TFF'nin kulübümüze karşı artık standart haline gelmiş uygulamasına başka takımlar da maruz kalmıştır. Bu sistem lobisi olanın istediği kararı aldığı bir yapıya dayanıyor. Türk futbolunda adil rekabet ortamı var diyebilir miyiz? Sadece bu sezon için demiyorum! Amatörden Süper Lig'e kadar önemli bir sorundur. Ülke olarak rekabetçi olamamamızın sebeplerinden biri budur. Masa başı oyunlara vakit ayırıyoruz ama yapısal sorunlara vakit ayırmıyoruz. Bizi yönetenler bu şekilde bizi temsil etmekten uzakta kalacaklardır. Haziran 2019'daki seçimlerden çok ümitliydik. Niye? Türk futbolunun yapısal sorunlarını gidermek, sürdürülebilir ve rekabetçi hale getirmek adına, özellikle de hasret kaldığımız adil rekabet ortamı için umutluyduk.8 aylık sürede yaşadıklarımız, öğrendiklerimizden sonra ne kadar naif beklentiler içinde olduğumuzu üzülerek anladık.

Ali Koç'tan Nihat Özdemir'e tepki

Ali Koç'tan Nihat Özdemir'e tepki

Türkiye futbolu bürokratlardan, belediyede yöneticilik yapmış kişilerden, kamu ihalesine önem verenlerle ilerlenemeyeceği aşikar. Federasyonda görev yapan 2 kişiden bahsedecektim. Birinin Fenerbahçe'ye karşı olan tutumu... Bir de futbolla pek alakası olmayan, belki hala birçoğumuzun tanımadığı kişiden bahsedecektim. Arkadaşlarımın ricası üzerine bu konuya girmeyeceğim.

Sayın Başkanımız Nihat Özdemir'le ilgili birkaç söz söylemek istiyorum. Son 1-2 haftadır kulübe gelen mesajlarda bizi en çok meşgul eden konulardan biri. Nihat Bey 18 yıl Fenerbahçe'ye hizmetleri olmuş, başkan yardımcılığı yapmış biri. 6 yılda da birlikte çalıştık. O 6 yılın 1 yılı da herhalde hayatımızın en zor yıllarından biriydi. Kendisiyle şahsi bir problemim olamaz. Ancak söz konusu Fenerbahçe ise benim için kırmızı çizgi orası. Biz Fenerbahçe olarak Nihat Bey'e kırgınız, kızgınız. Sebeplerinin birkaçına girebilirim. Bu sıkıntılar geçen sene başladı. Henüz kendisi başkan değildi. Ligin ikinci yarısı 4 hafta oynanmış, arka arkaya yaşanmış sıkıntılar... Biz zaten infial içindeyiz. UEFA maçı öncesi kendisi bizi ziyarete geldi ve serzenişte bulundu. 3 gün sonra dedi ki: 'Ben federasyonun teminatıyım, Ali Koç ve yönetimi günah keçisi arıyor' dedi. 3 gün arayla. Biz Nihat Bey'in başarılı olmasını istiyorduk. İşin neresinden tutacağımızı, nasıl köprü kuracağımızı hesaplamakta zorluk çekiyoruz.

Ali Koç'tan öneri

Ali Koç'tan öneri

Bundan sonra nasıl ilerleriz? Asgari müşterekte buluşmamız gerekiyor ama zor görünüyor. Zorlu toplantısının ardından Türkiye'de futbol dizayn ediliyor dendi. İş işten geçtikten sonra aynı şekilde diğer başkanlarla görüştüğünü söyledi. %30, %40 konusu var. Basında bu durum Fenerbahçe için yapılıyor, dendi. Kulübümüz töhmet altında bırakıldı. Bu talebin gerçek sahibi hiçbir zaman açıklanmadı. Son toplantıda Adil Gevrek ve Fikret Orman'dan bahsetti. Kısmen doğru, kısmen yanlış. Bizim konuştuğumuz konu limitler belirlendikten sonraki süreçti. TFF'den bilgi sızıp sızmama konusu... Bunlarda da somut örnekler var. Biz hangi Nihat Bey'le irtibat kuracağımızı kestiremiyoruz. İnşallah bu süreç Fenerbahçe ve Türkiye Futbol Federasyonu için normalleşme yoluna girebilir. Biz Türkiye'nin en büyük kulüplerinden biriyiz. 'Söylediklerinizi umursamıyoruz' dememeliler.

Hepimizin ortak hedefleri de olabilmeli. Ben buradan tüm kulüplerimize ve futbol camiasına seslenmek istiyorum, futbolda adil rekabetin sağlanması gerekiyor. Bizler rakibiz ama aynı zamanda paydaşız. Ortak sorun ve çıkarlarımız var, ortak karar almalıyız. Omuz omuza göğüsleyebiliriz.

Ali Koç'tan medyaya eleştiri

Uzun zamandır gerek kulübümüze gerekse de şahsıma sürekli bir algı çalışması var. Kara propaganda yapılıyor. Aslında geldiğimizden beri yürütülen algı operasyonları bu sene doruğa çıktı. Bilhassa sayın Cumhurbaşkanımızın ziyaretinden sonra bambaşka bir noktaya geldi. 114 günde 32 kez olumsuz olarak sosyal medyada TT olmuşuz. Bizi çok etkileyen bir durum değil. Fake ve bot hesaplarla o kadar kolay yapılıyor ki bizim için kıymeti harbiyesi yok ama genel gidişatı göstermesi açısından önemli.

Asıl sorunumuz Turkuaz Medya Grubu ile. Biz de haklarımızı koruyacağız. Bu kadar saldırı ve kara propangaya kadar kimseyi ne tesislerden ne de başka bir yerden men etmedik. Onlara seçim zamanı teşekkür etmiştim. Fenerbahçe tarihinin en yüksek katılımlı, en çok sandığın konacağı seçime girerken benimle ilgili bir tane olumlu haber yapmamışlardı. Ben de onlara teşekkür etmiştim. Çünkü onların sayesinde özellikle gençler, konuya objektif bakabilenler ne olduğunu anlayabiliyorlardı. Geçen hafta kendilerinin haber kanalında acele bir şekilde hazırlanan, bana göre son derece ucuz komplo teorileriyle bezenmiş program sebebiyle teşekkür ediyorum. Fantastik hikayeler... Onların sayesinde anlattıklarımızın ne kadar haklı olduğunu daha da kuvvetlendirerek anlatabilmiş olduk.

"Bari şerefiniz üstüne yemin etmeyin."

"Bari şerefiniz üstüne yemin etmeyin."

Bu ucuz propagandalar bizi sadece güçlendirir. Asıl hedefiniz benim biliyorum. Seçilmemi de istemiyordunuz. Sizden de ricamız Fenerbahçe'ye başka gözle bakmanız. Bir kanalı açtım, bir hikaye yazıyorlar. Bakayım burada mı? Gelmedi mi? Her türlü şerefi, haysiyeti üzerine yemin ediyor. Ben hocayı kabul etmiyormuşum, hoca idmana çıkmamış... İşin komik tarafı iki saat evvel idmandaydık, hep beraber yemek yedik, toplantı yaptık. Sonra Pazartesi akşamı oynanan maçı beraber izledik. Eve bir geldim, aylardır randevu vermiyormuşum, görüşmüyormuşum, kaptanla kavgalıymış... Geçen sene Phillippe Cocu ile ilgili hata yapmıştınız, sizi uyarmıştım. Bari şerefiniz üstüne yemin etmeyin. Fenerbahçe olunca bunların hepsiyle baş etmek zorundasınız. Bizim yaptığımız ikaz. Futbola siyasetin karıştırılmaması şeklindeki görüşlerimizin, birileri tarafından Fenerbahçe'ye yönelik suçlamaya dönüştüğünü gördük. Spor ve siyaset ayrı kulvarda yürüsün.

Fenerbahçe taraftarına siyaset çağrısı

Fenerbahçe taraftarına siyaset çağrısı

Ülke yönetme gücünü elinde bulunduran herkesin, Cumhurbaşkanımızın duruşunu örnek alması gerektiğini ifade etmek istiyorum. Ne kulübüm ne de şahsım siyasete girmeyecek. Aynı şekilde devletimizi yönetenlerle herhangi bir gerginliğin parçası olmayacağız. Fenerbahçe söz konusu ise devlet için neler yapabileceği ortadadır. Fenerbahçe'nin bu konudaki kültürü de ortadadır. Boynumuz da kıldan incedir.

Taraftarlarımıza çağrım var: Siyaseti tribünlere karıştırmayın, haklı olduğumuz yerde haksız duruma düşmeyelim. Gerisini bize bırakın.

 

Ali Koç: Transferde hata yaptık

Sizin hiç mi kabahatiniz yok sorusu gündeme gelecektir. Bizim çok hatalarımız oldu. Bunların değerlendirmesini kendi aramızda yapıyoruz. Transfer hatalarımız oldu. Zaman zaman doğru kadro mühendisliğini yapamadık. Biz kendimizi kandırmadan eleştirimizi yapıyoruz. Zaten bizim kültürümüzde de bu var. Ancak bunların hiçbiri sistematik hatalara maruz kaldığımızı, hatta şampiyonluk yarışı dışına itilmeye çalışıldığımız gerçeğini değiştiremez.

Ali Koç, "Hakem hataları Erdoğan'ın Fenerbahçe Divan Kurulu'na katılmasının ardından bilerek mi yapıldı? sorusuna, "Hayır kesinlikle öyle bir şey değil. Ben onu iletişim tarafıyla ilgili söyledim. Hakem hataları sezon süresince var." dedi.

Koç, "VAR odasına güveniyor musunuz? TFF'nin bir sonraki seçiminde Fenerbahçe'nin atacağı adımlar olacak mı?" şeklindeki soruyu, "Teknolojiyi nimet olarak nitelendirdim. Futbolun içinde de her yerde teknoloji var. Burada kullanan kişilerin niyeti önemli. Pek çok hatayı VAR ile düzeltmek mümkünken, göz göre göre bu yoldan sapılmasında iyi niyet görmüyorum. Yayıncı kuruluş bütün görüntüleri VAR odasına aktarıyor. Teknisyen hangi görüntüleri eliyor? Bir yerde sıkıntı var. beIN Sports'a çıktığım programda da demiştim. Tenisteki, voleyboldaki gibi itiraz hakkı verilsin. İtalya'da konuşuluyor bu konuda. VAR'ın faydalarının daha fazla olabileceğini düşünüyorum.TFF'nin bir sonraki seçimi ne zaman bilmiyorum. Yönetim kurulunu ve kurullarını bu şekilde belirlemek fayda vermiyor. Bunu biz tek başımıza belirleyemeyiz" diye yanıtladı.

Sportif direktörlük devam edecek. Yakında 'Camiaya Sesleniş' programı yapacağız. Ancak bugün, bu konunun yeri değil. Burada Fenerbahçe'nin siyasete karışmadığını, Fenerbahçe'ye yapılanları anlatmak için buradayız. Comolli'yi konuşmanın yeri burası değil"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ile programa çıkacak mı?

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ile programa çıkacak mı?

Medyanın çoğu burada. Ben bu topu size atayım. Biz hazırız. Sayın Cengiz de hazır olduğunu söylüyor. Belki sizler inisiyatif kullanırsınız. Formatı siz belirleyin, bize gelin. Biz hazırız. Sayın Cengiz de hazır. Sayın Cengiz'le konuşacağımız çok konu var. Lütfen bunu yapın. Bu ortak sorunlarımızın daha sağlıklı adreslenmesine imkan sağlar.

Madrid'deyken geleceğin taraftarı konusunda anket yapılmış. Belli bir yaş grubunun %40'ı futbolla hiç ilgilenmediğini ifade etmiş. Orada neyi konuşuyoruz, burada neyi konuşuyoruz?

Ali Koç'tan şampiyonluk sözleri

Her taraftan sırf Fenerbahçe zarar görsün diye haber yapanları görüyoruz. Son haftalarda asimetrik, psikolojik saldırıya maruz kalıyoruz. Her geçen gün bir başka isim hedefe konulmaya çalışılıyor. Burada ben ve yönetim kurulum, hocamız ve oyuncularımız her şeyin farkındayız. Hepimiz tüm futbolu takımı olarak, tek vücut olarak karşımızdaki zihniyetle mücadele edecek kadar hırs doluyuz. Bu hafta sonunndan itibaren bu hırsla, taraftarımızın da müthiş desteğiyle bütün maçlarımızı kazanarak şampiyonluk için mücadele edeceğiz. Hafta başında Samandıra'da herkesin gözünde bu ışığı gördük. Takımın gözündeki ateş Ankaragücü maçından sonra artmış durumda. Eğer lig bu haftadan itibaren adil ve adaletli şekilde yönetilirse Fenerbahçe şu anda şampiyonluğun en büyük adayıdır. Bizler yolcuyuz. Hancı taraftarlar. İnşallah bir gün yönetimi bıraktığımız zaman ben ve arkadaşlarım bu duruma düşmeyiz.

Ali Koç, FETÖ ile ilgili soruya, "A Spor'da çalıştığın belli. Körle yatan şaşı kalkar. (Gülerek) Fenerbahçe'nin buradaki duruşu değişmez. Düne kadar etle tırnak gibi olan insanlar bugün FETÖ ile hiç işi yokmuş gibi davranıyor." şeklinde cevap verirken; "Bir bakan sizin sorunlarınızı çözdü mü?" sorusuna da şu yanıtı verdi: "Devletle pek çok işi olan kulüpleriz. Bizim vergi borçlarımızın taksitlendirilmesi ile ilgili bir konuydu. Diğer kulüpler gibi biz de gidip aldık."

Müjdat Yetkiner'in mesajları

Müjdat Yetkiner'in mesajları

Camianın kanaat önderleri ile özel bir görüşmem olmadı. Hiçbir şekilde camianın önde gelenlerine, 'Çıkıp bu açıklamayı yapın' demem. Sadece kulübü yönetenler değil, cemiyet hayatının da çıkıp bu yönde destek vermesi gerekiyor. Buraya yıllar hizmet edip de bu durumda keyif alan, bu insanlarla yakın ilişkiler içinde olan kişilerin propaganda amaçlı bize saldırması... Efsane Müjdat Yetkiner'in o attığı mesajlar... Allah kimseyi bu duruma düşürmesin.

Soru: "Türkiye Bankalar Birliği ile yol kapandı mı, yoksa başka gelişmeler olur mu?"

Ali Koç: "TFF'nin dünkü değişikliğini pek anlamadım. Son değişiklikle ne hedefleniyor, anlamış değilim. Burada beIN'le 80 milyon dolarlık sıkıntı olmak üzere birçok sıkıntı var. Samimi görüşlerimizi, yapıcı önerilerimizi paylaşırken bize ceza vermeye kalkarlarsa o zaman işin tadı kaçar. TBB ile kapı kapanmadı. Bizim öyle bir lüksümüz yok. Muhtaç olan biziz. Destek olmadan buraya kadar nasıl geldik, bilmiyoruz. UEFA'ya taahhüt verdik, anlaşma yapmamız lazım. Kulüpler Birliği'nin son toplantısına katılmadık ama anladığım kadarıyla harcama konunları tekrar konuşulacak. Kulüpler bir araya gelip bunun nasıl faydalı olacağını tartışmalı."

VAR kayıtları açıklansın mı?

Soru: "Camianın kanaat önderleri ile bir araya gelme planınız var mı? VAR konuşmaları açıklanmalı mı?"

Ali Koç: "Camianın ileri gelenlerini toplama ihtiyacımız var. Geldiğimiz noktada sıkıştık. VAR konuşmalarının artısının ve eksileri var. Bugün VAR'ın baş hakemi kimdir, nedir, neden oradadır? VAR'ın doğru çalıştırılması orta sahadaki hakemin elinde değil. Zamanı gelince onları da anlatacağız. VAR bir nimettir. Kullanıldığından çok daha iyi kullanılabilir. VAR kayıtlarının açıklanması fayda sağlayabilir ancak konuşmaların herkese açılması suistimali de artırır. Bu hali de suistimale açık. Orta yolu bulmak lazım.

Benim dönemimde olmayan bir şey için konuşamam. Değişmeyen tek şeyin değişim olduğunu sanıyordum ama Türk futbolunda değişmeyen şey adil rekabet ortamının temin edilememesi. Bu er ya da geç Türk futbolunda sağlanacak. Kulüplerin canı yanıyor ama burada çok fark var. Bu sezon yaşadıklarımızı kimse yaşamadı. VAR teknolojisi olduğu için bu şekilde yaşanmamalı. Hakem hatalarından fayda sağlayanlar da oluyor, bunu da söylemek lazım. Seyredin son dönem maçlarını. Görmek zor değil. Söz konusu Fenerbahçe olunca hep aleyhte oluyor. Lehimize olsun demiyorum. Sayın Mecnun Otyakmaz, Kulüpler Birliği'nde bu işlerin konuşulduğunu söylüyor. Haklı serzenişleri var. Bütün takımlar en çok bu konuyu konuşmuş.

Mustafa Cengiz'i karşılayacak mı?

Mustafa Cengiz'i karşılayacak mı?

Ben şahsen Mustafa Cengiz'i karşılamayacağım, yönetim kurulundaki arkadaşlarımız karşılıyor. Muhakkak bekliyoruz. Biz de oraya gidiyoruz. Diğer maçlarda davrandığımız gibi yine davranacağız. Bekliyoruz. İnşallah bu gelenek devam eder. Kazanmaya ihtiyacı olan biziz. Kaybetmeye kredisi olmayan biziz.

Soru:  "Başkanım 3 Temmuz'u yaşamıştık. Bu camianın önemli isimleri özellikle Zaman gazetesine çıkarak Fetö'nün Fenerbahçe'yle ne işi olur demişlerdi. Geldiğimiz noktada yine aynı isimler medyaya demeç veriyor. Nihat Özdemir ve Ali Şen. Müjdat Yetkiner de eski yönetime yakın bir isim. Katıldığı bir televizyon programında da bir demeç kullanıyor. Bizim aldığımız oyuncuları satarak para kazandılar diyor. İsmimi de vermeyin diyor. Şunu soracağım: Bu psikolojik savaşı yaparken Fenerbahçelilerin de kullanıldığını görüyoruz. Neler söyleyeceksiniz?"

Ali Koç:  "3 Temmuz'a dönelim. Fenerbahçeliler üzerinden, Fenerbahçe ile iletişim kurmak daha etkili oluyor. Bizler diğer kulüplere göre buna daha müsaitiz. Destek olamayacaksanız köstek olmayın. Müjdat Yetkiner için söyleyecek bir şeyim yok. Nihat Bey için söyleyeceklerimi söyledim. Sayın Ali Şen'e de mesaj attım. Belki o size gösterir mesajı. 3 Temmuz'da da bu zamanda da camianın durduğu noktanın çok ötesinde olması. Bize sistematik olarak saldıran bir grubun mecrasında bize tam ters görüşler savunmak, aramızda geçmeyen konuların geçtiğini söylemesi beni üzdü."