İple çekiyoruz. Derbiyi kazanırız

25.09.2020 - 13:10 | Son Güncellenme: 25.09.2020 - 14:18

Fenerbahçe'nin Antalyaspor'dan transfer ettiği Nazım Sangare basın mensuplarının sorularını yanıtlıyor. Fenerbahçe'ye transfer süreci nasıl gelişti? Hedefleri neler? Galatasaray derbisi hakkında fikri neler? Sangare'nin sözleri...

Fenerbahçe'nin Antalyaspor'dan transfer ettiği Nazım Sangare, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

"Erol Hoca, hücumcu bek oyuncularını sever"

Erol Bulut'un hücumcu bek oyuncuları sevdiğini söyleyen Nazım, "İlk önce herkese selamlar. Benim Türkçem halen mükemmel değil. 3 seneden beri buradayım ama lütfen zor sorular sormayın. Burada olmaktan çok mutlu ve gururluyum. Emre ağabeye, başkanımız Ali Koç’a teşekkür ediyorum. Hocama da çok teşekkür ediyorum. Burada olmaktan mutlu ve gururluyum.

Erol Hoca, hücumcu bek oyuncularını sever. Ben de hücuma çıkan bir bek oyuncusuyum. Hocanın oynadığı tarza uyuyorum. Bence çok iyi şeyler olacak" dedi.

"Ben buraya kendimi göstermek için geldim"

Gökhan Gönül'ün değerli bir oyuncu olduğunu söyleyen Nazım Sangare, "Çok tecrübeli bir oyuncu. Son senelerde üst düzey performans gösteriyor. Takıma ağabeylik yapıyor. Çok iyi bir oyuncu. Ben buraya kendimi göstermek için geldim. Gökhan ağabeyden çok şey öğreneceğim. Ben milli takım oyuncusuyum. Orada da hedefim 11’de oynamak. Burada da hedefim ilk 11’de oynamak. Belki ilk maçlarda olmayabilir ama antrenmanlarda yüzde yüzümü vereceğim. İnşallah 11’de oynamak nasip olur" şeklinde konuştu.

"Antrenmanlarda istekli çalışıyoruz."

Takıma gelmeden önce Sinan Gümüş ile konuştuğunu ifade eden deneyimli sağ bek, "Takımın havasını sordum. O da çok mutluydu. ‘Buraya kesin gelmelisin. Çok güzel bir ortam var’ dedi. Benim için karar vermek zor olmadı.

Antrenmanlarda istekli çalışıyoruz. Antrenmanda performanslar çok yüksek. Burada antrenmanlar ağır. Ama alıştım 3 gün içinde. Antalyaspor’a göre farklar var. Tabii ki Antalyaspor’da da çok iyi oyuncular vardı. Sosa ve Gustavo’ya bakıyorum… Çok tecrübeli isimler. Onlardan da öğreneceğim şeyler var" dedi.

'Şampiyon olunca bağlama çalar mısın' sorusuna, "Takımla birlikte tekne turu yaptı. Arkadaşlarım, ‘Hadi saz çal bize’ dediler. Ben de takıma önce yardım etmek istiyorum. Güzel günler yaşayalım dedim. Bağlama çalmayı seviyorum. Güzel bir şey tabi. Futbol benim için çok önemli. Şampiyon olursak çalarım. Söz veriyorum" dedi.

"Herkes derbiye odaklandı"

Önemli bir haftada geldiğini söyleyen Nazım Sangare, "Her oyuncu yüksek konsantrasyona sahip. Herkes derbiye odaklandı. Tüm takımın derbiye hazır olduğunu gördüm. Ben de oynamak için hazırım. Maçı iple çekiyoruz. İnşallah güzel bir derbi olur. Ben galibiyetle döneceğimizi düşünüyorum.

Benim annem Türk ve Eskişehirli. Babam Gineli. Dedemin adı Nazım’dı. Dedem vefat ettikten 2 sene sonra ben dünyaya gelmişim. Gururla bu ismi taşıyorum. İnşallah bir gün Fenerbahçe’de efsanelerden biri olacağım" diyerek sözlerini noktaladı.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Senin için hazırladığımız haberler