AjanssporAjansspor uygulamasını indir

İrem Yaman: "Maalesef uğradığım haksızlık sonucu..."

Ajansspor Editör
İsa Kethüda
İlk Yayınlanma : 25 Tem 2021 - 13:53 / Son Güncelleme : 25 Tem 2021 - 14:20

Dünya ve Avrupa şampiyonu milli tekvandocu İrem Yaman, 2020 Tokyo Olimpiyatları'yla ilgili sosyal medya hesabından bir mesaj yayınladı. Yaman, "Haksızlığa uğradım" dedi.

AJANSSPOR-HABER

2020 Tokyo Olimpiyatları'nda yer almayan Dünya ve Avrupa şampiyonu milli tekvandocu İrem Yaman, sosyal medya hesabından bir mesaj yayınlayarak haksızlığa uğradığını söyledi. Yaman, "Maalesef uğradığım haksızlık sonucu bugün hala kariyerimdeki tek eksik altın madalya olarak devam ediyor" dedi.

"Uğradığım haksızlık sonucu..."

Yaman, "Bugün benim yarışma günümdü… Maalesef uğradığım haksızlık sonucu bugün hala kariyerimdeki tek eksik altın madalya olarak devam ediyor. Ne kadar burada mutlu görünüp size yansıtmamaya çalışsam da üzüntümü tarif edecek kelime bulamıyorum.

"Şampiyon olmak benim tek hayalim"

Hiçbir zaman üçüncülük ya da ikincilik ile mutlu olmadım, çünkü ŞAMPİYON olmak benim tek hayalim ve hedefimdi. Zaten benden şampiyonluk dışında bir haber geldiğinde sizlerin de ne kadar üzüldüğünüzü biliyorum…

"Tokyo’daki yokluğumla üzülen herkese minnettarım"

Profesyonel sporculuk hayatımda yaşadığım iyi ve kötü her şey benim için çok güzel deneyimlerdi. Bu süreç boyunca sizden çok güzel mesajlar alıyorum ve bu beni çok duygulandırıyor. Ama hayatta kötü insanlardan daha çok iyi insanların olduğunu bilmek harika. Bugün benim Tokyo’daki yokluğumla üzülen herkese minnettarım. 

"Tek isteğim güzel haberler almak"

Şu an tek isteğim takım arkadaşlarımdan güzel haberler alarak bayrağımızın dalgalandığını görmek. Çünkü bizim ülke olarak buna çok ihtiyacımız var" dedi. 

Ne olmuştu?

Dünya ve Avrupa şampiyonu milli tekvandocu İrem Yaman, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na aynı sıklette rakibi olan Hatice Kübra İlgün’ün götürüleceğinin duyurulmasının ardından bir basın toplantısı düzenlemişti. Yaman, “Bu yıl düzenlenecek olimpiyat oyunları sonrası altın madalya ile karşınızda olmak isterken, hak ettiğim halde olimpiyatlara katılamama gibi bir durumla karşı karşıyayım. Olimpiyat için sonuna kadar mücadele edeceğim” ifadelerini kullanmıştı. 

Türkiye Tekvando Federasyonu: Hatice Kübra İlgün, İrem Yaman’a karşı üstün

Türkiye Tekvando Federasyonu ise, millî tekvandocu İrem Yaman'ın "Hak ettiğim halde olimpiyatlara katılamama gibi bir durumla karşı karşıyayım" iddiasının ardından açıklama yapmıştı. Açıklamada, "Hatice Kübra İlgün’ün İrem Yaman’a karşı 2-1 üstünlüğü bulunmaktadır. Ayrıca Yaman’ın kazandığı puanların çoğu olimpik sıklet olmayan 62 kiloda, İlgün’ün almış olduğu puanların tamamı ise 57 kilo olimpik sıklet müsabakaları sonucu toplanmıştır" denildi. 

'Altın Avcısı' İrem Yaman

Öte yandan Altın Avcısı olarak nitelendirilen milli tekvandocu İrem Yaman, 2 kez Dünya şampiyonu, 5 kez de Avrupa şampiyonu oldu.

Hatice Kübra İlgün, bronz madalya maçına çıkacak

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda mücadele eden milli tekvandocu Hatice Kübra İlgün, 57 kiloda bronz madalya maçına çıkacak.