İrfan Buz canlı yayında açıkladı! Bursaspor'dan teklif aldı mı?

11 Nisan 2019 15:09- Son Güncelleme - 11 Nisan 2019 18:09
Google news abonelik

Teknik direktör İrfan Buz, Fenerbahçe-Galatasaray derbisi ve Beşiktaş-Başakşehir karşılaşmasını analiz etti. Ayrıca Buz, Bursaspor’dan teklif alıp almadığına da yanıt verdi.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan İrfan Buz’un açıklamaları şu şekilde;

"Galatasaray soğukkanlı olmalı ve stratejik doğruları yapmalı"

Son dönemece girildi. İlk derbide maç sonunda yaşanan olayların bir kez daha yaşanmasını istemiyoruz. Seyir zevki yüksek, futbolseverlerin keyif aldığı bir derbi olmasını temenni ediyoruz. Galatasaray şampiyonluk yolunda yarış veriyor ve Başakşehir’in ardında yer aldığı için mutlaka kazanması lazım. Galatasaray’ın 20 yıldır kazanamıyor oluşu ve tarihe geçme ihtimali de farklı bir durum. Futbolcular 3 puana endekslendi. Futbolcuları çok fazla motive etmeye de gerek yok. Soğukkanlı bir şekilde ve stratejik olarak da doğruları yapmak zorunda Galatasaray.

Marcao ve Luyindama'nın eksikliğini Galatasaray hisseder mi?

Marcao ve Luyindama'nın eksikliğini Galatasaray hisseder mi?

Galatasaray’da stoperdeki eksikler önemli. Semih ve Ahmet Çalık var. Ama ikisi birlikte oynamayabilir. Donk ve Linnes’i düşüneceğini zannetmiyorum. Çünkü; merkezde kafa toplarında uzun boylu bir futbolcuya ihtiyacınız var. Ayrıca yumuşak kalır. Teknik direktör Fatih Terim en iyi kararı verecektir. Donk-Semih yapabilir

"Galatasaray, Diagne'yi daha iyi kullanmalı"

"Galatasaray, Diagne'yi daha iyi kullanmalı"

Diagne konusu da sürekli konuşuluyor. Diagne merkez bir santrfor. Çok gezgin bir oyuncu değil. Kanatlara bakıldığında zaman zaman sıkıntılar oluyor. Kanat-forvet şeklinde oynuyorlar. Kendilerinin de içeriye girmesi zaman zaman sıkıntı oluşuyor. Diagne, uzun boylu ve kuvvetli bir oyuncu. Onu daha iyi beslemeniz gerekiyor. Kasımpaşa’da biraz daha farklıydı. Diagne’nin de kendisini biraz değiştirmesi gerekiyor. Galatasaray, Diagne’yi daha iyi kullanmalı.

"Beşiktaş'ı Başakşehir karşısında coşkulu bekliyorum"

Beşiktaş-Başakşehir maçı güzel olacaktır. Başakşehirli futbolcular da bazı şeylerin bilincinde. Oturmuş bir sistemleri var. Bunun bir soğukkanlılığı görülüyor. Beşiktaş’ı da coşkulu bekliyorum. Geçen hafta kazandılar. Farklı kazanmanın morali olacaktır. Güzel bir maç olacak. İyi olan kazanacak.

İrfan Buz, Bursaspor'dan teklif aldı mı?

İrfan Buz, Bursaspor'dan teklif aldı mı?

Bursaspor’da daha önce de çalışmıştım. Mesut Bakkal’ı tercih ettiler. İnşallah ligde kalırlar. Başarılar diliyorum. Birçok teklif aldım. Proje açısından düşüncelerimiz var. Aldığımız takımın her iki taraf açısından tatminkar olması gerekiyor. Çalışmadığım dönemde Norveç, Fransa, Belçika, Almanya gibi ülkelerde futbolcular izledim. Oyuncu portföyümüzü geliştirdik. Çok enteresan, genç ve dinamik futbolcuları listeme aldım. Yeni gideceğimiz takımda bunu değerlendireceğiz.