AjanssporAjansspor uygulamasını indir

İrfan Buz: "Geçmişte çıkartmıştık, şimdi de düşürmeyeceğiz"

İsa
İlk Yayınlanma : 18 Nis 2021 - 14:14 / Son Güncelleme : 18 Nis 2021 - 14:22

Süper Lig takımlarından Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü İrfan Buz, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Buz, "Geçmişte çıkartmıştık, şimdi de düşürmeyeceğiz" dedi. İşte detaylar.

İrfan Buz: "Geçmişte çıkartmıştık, şimdi de düşürmeyeceğiz"

Nazım TÜRKNAS / Volkan YILMAZ
 
Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü İrfan Buz, Radyospor'da yayınlanan Üçleme programında açıklamalarda bulundu. 

"Durumumuzu son maçlara bırakmamamız gerekiyor"

5 önemli maça çıktıklarını belirten Buz, "Geride baktığımız zaman 5 önemli müsabakaya çıktık ve çok çetin rakiplerle oynadık. Sadece 1 mağlubiyetimiz var ve o mağlubiyette sağolsun Ömer Ali Şahiner’in çok güzel golü ile bize denk geldi. Sürekli olarak hangi maçta nasıl oynamamız gerekiyor dikkat ettik. Bundan sonra daha önemli maçlarımız var. Oynayacağımız takımlar aslında direkt rakiplerimiz. Durumumuzu son maçlara bırakmamamız gerekiyor. Bu yüzden ben oyuncularıma da söylüyorum; sürekli olarak oyununuzu geliştirmek zorundasınız diye. Çok şükür ki bizde çok karakterli bir ekibe ve başta kaptanımız Adem Büyük olmak üzere futbolcu kadrosuna sahibiz.

"Benim camiaya ve futbolculara inancım tamdır"

Yeni Malatyaspor’da ilk yıl göreve geldiğimizde, 7 maçta 5 puan toplamış ve hedefi 1. Lig’de kümede kalmasını amaçlamış durumdaydı. İlk yıl orta sıralarda yer aldık. İkinci sezon ise Göztepe, Sivas, Eskişehir, Denizli, Giresun şu an Süper lig boy gösteren takımlarla kıyasıya çekişmiştik. Sonunda Süper Lig'e çıkmayı başarmıştık. Bu sezon ise ligde tutmaya çalışıyoruz. İnşallah bunu da başaracağız. Benim camiaya ve futbolculara inancım tamdır.

"Bütün bu reaksiyonlar içimizden geliyor"

Ben Almanya'da uzun yıllar yaşadığım için, ordaki çevremiz arıyor şaşkınlıkla "hocam biz senin bu yanını hiç görmemiştik" diyorlar. İçimizde bir şeyleri çok derin yaşıyoruz, yapmacık olamıyor insan haliyle. Fenerbahçe maçı bitiminde yayıncı kuruluşun kameramanın bana çok yakın plandan yaklaşmasına manidar bir şekilde baktım. Alanyaspor maçında ise galibiyetten dolayı biz de bir son dakika duygu boşalması yaşadık tabii ister istemez. Ama bütün bu reaksiyonlar içimizden geliyor. 

"Ozan Tufan'ı U21'den, İrfan Can'ı Hacettepe'den alıp getirmiştik"

Ülke futbolumuza yeni isimler kazandırmak çok önemli. Ben gençleri çok severim bilirsiniz. Ozan Tufan'ı U21'den, İrfan Can'ı Hacettepe'den alıp getirmiştik. Bugünlere geldiğini görmek bizi çok gururlandırıyor. Mesela Fenerbahçe maçında hala geliyorlar, “hocam üzerimizde emeğiniz çok diyorlar”gurur duyuyoruz haliyle. İnşallah devamı da gelecektir. Yeni Malatyaspor takımımızda da gençlere şans veriyoruz. Şu an U19 Stoper Philip ve stoper Serhat’ı antrenmanlarımıza dahil ettik. Özellikle Philip ile devamlı konuşuyoruz, kendisinden çok ümitliyiz. Kim ister ki elinde kendi öz evladı varken dışarılardan transfer yapmayı? Bu oyuncular bizim geleceğimiz" diyerek sözlerini tamamladı.