İrfan Buz: "Kaybettiğimiz 2 puan için üzgünüz"

04.11.2017 18:39 - Son Güncelleme -
İrfan Buz: "Kaybettiğimiz 2 puan için üzgünüz"

AJANSSPOR- Osmanlıspor Teknik Direktörü İrfan Buz, 1-1 sona eren Fenerbahçe maçının ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

"Son anda olsa da 90 dakika isteyen, coşan ve inanan Osmanlıspor takımı vardı. Son dakikalarda 1 puan aldığımız için sevinçliyiz, kaybettiğimiz 2 puan için üzgünüz. Toparlanma sürecine gittik, iç sahadaki 2 maçımızı kazanmıştık. Geçen hafta kaybettik ve o maçta geçiş oyununu sağlayamadık. Cesaretli kadroyla sahada çıktık. Fenerbahçe zorlandı, fazlasıyla hak ettiğimiz 1 puanı aldık"

Basın toplantısı

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında ise; iki takımın da önemli bir müsabakaya çıktığına işaret eden Buz, Fenerbahçe karşısında strateji gereği sprinter özelliklere sahip futbolcuları tercih ettiğini belirtti.

Baskılı oynama düşüncesiyle maça başladıklarını anlatan Buz, şöyle devam etti:

"Oyunu çirkinleştirmeden oynamak istedikleri için futbolcu kardeşlerimi tebrik etmek istiyorum. Gol son dakikalarda geldiği için sevinebiliriz. Ancak 90 dakikayı baz aldığınızda, özellikle ikinci devre iki puanı kaybettiğimizi düşünüyorum. Bunu net söyleyelim. Karakterli bir oyun sergilediğimiz için tesadüfi bir puan değil." 

Buz, toparlanma sürecinde olduklarını dile getirerek, "Son iki iç saha maçımızı kazanmıştık. Alt sıralardan çıkmak istiyoruz. Kadromuz buna müsait." değerlendirmesinde bulundu.

Bu arada, ikinci yarıda oyuna giren Özer Hurmacı'nın durumuyla ilgili de bilgi veren İrfan Buz, "Genel menajerimiz, 'Devre arasına kadar oynayabilir. Bir sıkıntı yok. Sonra uzlaşmaya gidilecek.' dedi." ifadelerini kullandı.

Trabzonspor Kulübü, eski futbolcusu Özer Hurmacı'nın Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu tarafından 6 ay süre ile tüm müsabakalardan men edilmesine karar verildiğini duyurmuştu. 

Betis, Inui transferini ilginç bir videoyla duyurdu

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up