AjanssporAjansspor uygulamasını indir

İrfan Buz'dan transfer açıklaması: Kampımıza katılacak

Ajansspor Editör
İsa Kethüda
İlk Yayınlanma : 17 Tem 2021 - 14:11 / Son Güncelleme : 17 Tem 2021 - 14:20

Yeni Malatyaspor transfer haberleri... TFF Süper Lig takımlarından Yeni Malatyaspor'da teknik direktör İrfan Buz, gündeme dair açıklamalarda bulundu. İşte detaylar.

İrfan Buz'dan transfer açıklaması: Kampımıza katılacak

Nazım TÜRKNAS / Volkan YILMAZ

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü İrfan Buz, Radyospor'da yayınlanan Üçleme programında özel açıklamalarda bulundu.

Yeni bir takım

Sezon öncesi kampını çok verimli geçirdiklerini söyleyen İrfan Buz, transfer çalışmalarına da devam ettiklerini aktardı. Buz, "Biz yeni bir takım yaratmak istiyoruz, mevcut oyuncularımızı da tutarak. Önemli futbolcularla, dinamizmi sağlayan ve Süper Lig kalitesinde olan gençlerle ilerleyeceğiz inşallah. Balıkesirspor'dan Mert Örnek gibi isimlerle. Mesela Ryan Aabid bu ligin en iyi oyuncularından birisi bence. Zaten 8 Temmuz'dan bu yana Bolu'da kamptayız. Burada attığımız temel çok önemli sezon için. Hem fiziksel hem taktiksel anlamda" dedi. 

Nihayet taraftara kavuşacağız

Uzun süredir taraftardan ayrı kaldıklarını hatırlatan İrfan Buz, yeni sezonun en önemli transferinin taraftarla kavuşacak olmaları olduğunu şu şekilde belirtti:


"En büyük transferimiz bence taraftarımız olacak bu sezon. Nihayet onlara kavuşacağız, inşallah birlikte çok daha iyi olacağız."

Transfer açıklaması

Transferlerin devam edeceğini belirten Buz, "Listemizde birçok isim var. Bu transferler bir günde olmuyor, her biriyle görüşmeler yapıyoruz. Bugün bir isim daha kampımıza gelerek aramıza katılacak diye bekliyoruz. Transfer çalışmalarımız devam ediyor. 2 ya da 3 oyuncu daha düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

Keyifli futbol izletmek istiyoruz

Yeni sezon için taktiksel çalışmalar da yaptıklarını belirten Buz, taraftara keyifli futbol izletmek istediklerini söyledi. Buz, "Sezonda iç sahada baskılı, dışarda rakip takımlara göre farklı taktiksel yöntemlerimiz olacak. Bu taktikleri kamp döneminde belirleyerek sezon içerisinde sorun yaşamak istemiyoruz" diye konuştu.

Sportif Direktör açıklaması

Yeni Malatyaspor'un sportif direktörlüğünde yıllar sonra yapılan değişim ile ilgili de konuşan İrfan Buz, "Ben buradan sportif direktörlüğümüzü yapan Ali Ravci'ya teşekkür ediyorum, uzun yıllar burada çalıştı kendisi, güzel hizmetler verdi. Şimdi de bu göreve İzzet Erdoğan geldi, kendisiyle de inşallah güzel ve başarılı şekilde ilerleyeceğiz" ifadelerini kullandı.