İrfan Buz'dan Beşiktaş - Fenerbahçe açıklaması: "Bence stratejik olarak..."

25 Şubat 2019 16:03- Son Güncelleme - 25 Şubat 2019 19:03
Google news abonelik

Spor Toto Süper Lig’in 23.haftasında sonucu merakla beklenen Beşiktaş – Fenerbahçe derbisini teknik direktör İrfan Buz değerlendirdi. Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Buz, dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. İrfan Buz’un açıklamaları şu şekilde;

"Beraberlik Beşiktaş'a yaramaz"

Her şeyden önce derbi öncesi puan tablosuna bakmak gerekiyor. Bu maçın stratejisine de yansıyacaktır. Beşiktaş eğer şampiyonluk yarışında olmak istiyorsa bu maçı yüzde yüz kazanmak zorunda. Beraberlik Beşiktaş’a yaramaz. Fenerbahçe de zor durumda. Makas daralıyor. Stres faktörü mutlaka olacaktır. Böyle camiaların nasıl bir reaksiyon göstereceği önemli.

"Beşiktaş coşkulu oynamak isteyecek"

"Beşiktaş coşkulu oynamak isteyecek"

Fenerbahçe de puan ya da puanlar almak zorunda. Stratejik olarak Beşiktaş coşkulu oynamak isteyecektir. Taraftar desteğini de arkasına alacak. Dengeyi de korumak gerekiyor. Ofansif baskı yaptığınız zaman üçüncü bölgede, bloklar arasındaki mesafeyi korumak ve açık vermemesi gerekiyor.

Caner Erkin ile Güven oynarsa sol kanat Fenerbahçe için avantaj olur mu?

Caner Erkin ile Güven oynarsa sol kanat Fenerbahçe için avantaj olur mu?

Hem teknik adamlar hem de futbolcu açısından derbiler önemlidir. Çünkü; derbiler hafızlarda kalır. Bu maç öncesi futbolcunun formsuz olması derbide değişebilir. Caner Erkin açısından da durum böyle. Güven de defansa yardımcı oluyor. Caner-Güven ikilisi sol tarafta olursa bu ikili önemli bir rol alabilir. Çok motive olmuş şekilde derbiye yer alacaklarını düşünüyorum.

Beşiktaş ve Fenerbahçe forvetlerinin kıyaslaması: "Burak Yılmaz çok önde"

Burak Yılmaz transfer olduğunda taraftarların sıkıntısı vardı ama o sıkıntı giderildi. Yerli santrforlar arasında 1 numaraya koyuyorum. Fiziksel olarak iyiyse çok tehlikeli oluyor. Beşiktaş’ın ihtiyacı olan bir isim. Slimani ise Fenerbahçe’de ritmini bulamadı. Soldado için de aynı durum geçerli. Gol bölgelerinde net şekilde 2 santrforu kıyasladığımızda Burak Yılmaz çok daha önde görünüyor.

"Tolgay duygusallığı değil, profesyonelliği ön plana çıkarmalı"

"Tolgay duygusallığı değil, profesyonelliği ön plana çıkarmalı"

Tolgay eğer hazırsa oynamalı. Oynamayacaksa neden transfer edildi? Fenerbahçe açısından önemli bir transfer. Set oyunu ve pas yüzdesi anlamında çok önemli. Tolgay tecrübeli bir futbolcu. Almanya’da da uzun dönem futbol oynadı. Profesyonelliği ön plana çıkarması gerekiyor. Bu atmosferde kolay olmaz ama üstesinden gelir. Tolgay, eğer profesyonelliği ön plana alırsa tepkilerden etkilenmez.

"Kagawa derbide oynamayacaksa neden transfer edildi?"

"Kagawa derbide oynamayacaksa neden transfer edildi?"

Shinji Kagawa, Alman ekibi Borussia Dortmund’dan transfer edildi. Neden transfer edildi? Oynasın diye. Böyle bir oyuncuyu derbide oynatmayacaksanız ne zaman oynatacaksınız?

"Beşiktaş kaybederse şampiyonluğa havlu atar, yarıştan kopar"

Bu müsabakayı Beşiktaş kaybederse yarıştan kopacak. Beşiktaş kazanmak zorunda. Başakşehir avantajlı durumda. Şampiyonluk yarışı açısından Beşiktaş maçı önemseyecektir. Beşiktaş sonuna kadar şampiyonluk yarışında olmak istiyorsa kazanmalı.

Hakem Bülent Yıldırım, VAR'da ise Cüneyt Çakır olacak

Hakem Bülent Yıldırım, VAR'da ise Cüneyt Çakır olacak

Vodafone Park Stadı'nda saat 21:00'de başlayacak Beşiktaş - Fenerbahçe derbisini hakem Bülent Yıldırım yönetecek. VAR hakemi olarak ise Cüneyt Çakır dev derbide görev alacak.