İrfan Buz'dan canlı yayında flaş sözler! Serdar Aziz, Ozan Tufan...

14 Ocak 2019 14:13- Son Güncelleme - 14 Ocak 2019 15:56
Google news abonelik

Teknik direktör İrfan Buz, sporun gündemine dair çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Radyospor’dan Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Buz, eski öğrencileri Serdar Aziz ve Ozan Tufan’ın kariyeri hakkında dikkat çeken sözler söyledi.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan İrfan Buz’un açıklamaları şu şekilde;

"TFF'nin projesinin kulüpleri disipline edeceğini düşünüyorum"

Kulüplerimizde finansal anlamda sıkıntılar var. İstedikleri transferleri yapamıyorlar. Bir de devre arasında transfer yapmak kolay olmuyor. TFF’nin projesi kulüplerin rahatlamasını istiyor. Bu borçları silmek elbette söz konusu değil, yapılandırmaya gidilmesi gerekiyor. Kulüplerin elini taşın altına koyarak denetim altına girmesi gerekiyor. Diğer ülkelerde devletin futbola bu kadar yakın olmasına tanık olamıyoruz. Bu da bence Türkiye açısından bir şans. Doğru bir hamle olacağını ve kulüplerin de disipline edileceğini düşünüyorum. Kulüplerimiz ancak böyle kurtulabilir.

"Serdar Aziz Fenerbahçe için doğru bir hamle olur"

"Serdar Aziz Fenerbahçe için doğru bir hamle olur"

Bir büyük kulüpten başka bir kulübe geçişle alakalı sebepler var. Serdar Aziz ile Galatasaray devam etmedi. Fatih Terim açıklama yaptı. Serdar Aziz Türkiye’deki en önemli stoperlerde bence ilk 3’e girer. Fenerbahçe’nin transfer etmesi halinde doğru bir hamle yapacağını düşünüyorum. Karakterini de beğeniyorum. Yürekten oynayan bir oyuncu olduğunu düşünüyorum.

"Ozan Tufan gibi yetenekleri geri kazanmamız gerekiyor"

"Ozan Tufan gibi yetenekleri geri kazanmamız gerekiyor"

Ozan Tufan Alanyaspor’a gitti. Sergen Yalçın istedi. Yetenekli bir oyuncu olduğunu söyleyebiliriz. Ben faydalı olacağını düşünüyorum. Böyle yetenekli oyuncuları kazanmamız gerekiyor. Tabi ki bazı şeyler onun elinde. Bunu da göstereceğine inanıyorum.

"Tolgay, hem ofansif hem de defansif açıdan

Tolgay oynamadığında mutsuz oluyor. Tolgay Arslan da önemli bir futbolcu. Tempoyu yükseltebilen ve düşürebilen bir oyuncu. Bu önemli bir meziyet. Tolgay, bir Talisca gibi değil. Üçüncü bölgeye girdiğinde gol özelliği yok. Ama iyi bir organizatör. Set oyununda böyle bir oyuncunun olması hem defansif hem de ofansif anlamda önemli. Fenerbahçe’ye giderse faydalı olabilir. Almanya’dan da tanıyorum. Önemli bir figür.

"Burak Yılmaz Türkiye'de 1 numaradır"

"Burak Yılmaz Türkiye'de 1 numaradır"

Beşiktaş’ta Burak ve Mirin transferi nokta transferi olarak nitelendiriliyor. Bugün Burak Yılmaz’a teknik açıdan baktığımızda çok önemli bir golcü. Burak Yılmaz’ı yerli santrfor olarak nereye koyarsınız? Ben 1 numaraya koyarım. Fiziksel durumu iyi olursa biraz sabırlı olmak gerekiyor. Hazır bir Burak Yılmaz Türkiye’de 1 numaradır. Bence Beşiktaş çok önemli bir transfer yaptı.

"Mirin konusunda şüphelerim var"

"Mirin konusunda şüphelerim var"

Stoper Mirin konusunda ise bazı şüphelerim var. Çabuk bir stoper, kafa topunda iyi. Yumuşak bir ligden geliyor. Ayrıca oynamamış bir oyuncu. Nokta transfer diyemem. Nokta transfer Pepe gibi transfer olur. Havalimanından iner, maça çıkar ve katkı sağlar. O açıdan soru işaretlerim var. Ekonomik anlamda iyi olabilir ama Beşiktaş şampiyonluk mücadelesi veriyor. O açıdan soru işaretlerim olduğunu söyleyebilirim.

"Şampiyonluk yolunda en avantajlısı Başakşehir"

Fenerbahçe’den ikinci yarıda beklentiler var. Bu yarışın içine giremese de farklı bir yüzle ligin ikinci yarısına çıkacak. Şampiyonluk yolunda en avantajlı görünen Başakşehir’dir. Çünkü istikrarlı ilerliyorlar. Robinho’nun da nokta transfer olduğunu düşünüyorum. Ama Galatasaray da şampiyonluğu kolay kolay bırakmayacaktır. Bence çetin bir ikinci yarı olacak.