"Irkçılıkla 15 yıldır mücadele ediyoruz"

09.12.2020 - 08:50 | Son Güncellenme: 09.12.2020 - 08:50

Fransız ekibi Paris Saint Germain, Başakşehir maçında Rumen 4. hakem Constantin Sebastian Coltescu'nun Webo'ya söylediği ırkçı sözler nedeniyle ertelenen maç için açıklama yaptı. PSG, erteleme ve ırkçılık için nasıl bir açıklama yaptı? İşte detaylar...

Şampiyonlar Ligi'nde H Grubu'nda Paris Saint Germain - Medipol Başakşehir karşılaşması Başakşehir Yardımcı Antrenörü Pierre Webo'ya Rumen 4. hakem Constantin Sebastian Coltescu'nun yaptığı ırkçı söylem sonrasında ertelendi. Bu karar ve yaşanan ırkçılıkla ilgili Fransız ekibi PSG'den bir açıklama geldi. PSG, ırkçılığa karşı olduklarının altını çizdi.

PSG: "Irkçılık değerlerimize aykırıdır"

Fransız kulübü Paris Saint-Germain (PSG), "Her türlü ırkçılık, PSG, başkanı, personeli ve oyuncularının değerlerine aykırıdır." açıklamasını yaptı. PSG'den yapılan yazılı açıklamada, Medipol Başakşehir ile oynadıkları UEFA Şampiyonlar Ligi maçının, dördüncü hakemin, yardımcı antrenör Pierre Webo'ya yönelik ırkçı sözleri nedeniyle bu akşam (9 Aralık Çarşamba) TSİ 20.55'e ertelendiği belirtildi.

"15 yıldır ırkçılıkla mücadele ediyoruz"

Açıklamada, "Her türlü ırkçılık, PSG, başkanı, personeli ve oyuncularının değerlerine aykırıdır." ifadesi kullanıldı. Oyun durduktan sonra hakemin istediği üzerine her iki takımın soyunma odasına gittiği ifade edilen açıklamada, kulübün 15 yıldır her türlü ırkçılıkla mücadele ettiği kaydedildi.

Ne olmuştu?

Medipol Başakşehir, UEFA Şampiyonlar Ligi H Grubu 6. haftasında PSG ile oynadığı maçta, dördüncü hakemin, yardımcı antrenör Pierre Webo'ya ırkçı söylemde bulunduğu gerekçesiyle sahadan çekilerek soyunma odasına gitmişti.

Senin için hazırladığımız haberler