AjanssporAjansspor uygulamasını indir

İş yoğunluğu Galatasaray'da istifayı getirdi

Ajansspor Editör
Emrah Karalinc
İlk Yayınlanma : 01 Haz 2021 - 15:36 / Son Güncelleme : 01 Haz 2021 - 15:40

Galatasaray haberleri... Galatasaray yöneticilerinden Oytun Özer'in görevinden istifa ettiği duyuruldu. İşte detaylar ve yapılan açıklama...

AJANSSPOR-HABER

Galatasaray’da gözler seçime çevrilirken, bir ayrılık daha açıklandı. Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu üyelerinden Oytun Özer'in görevinden istifa ettiği resmi olarak duyuruldu.

Oyun Özer neden istifa etti?

Sarı-kırmızılı kulüpten Kamuyu Aydınlatma Platformu'na, konu hakkında şu açıklama yapıldı:

"İşlerinin yoğunluğu nedeniyle Yönetim Kurulu Üyemiz Oytun Özer, 31.05.2021 tarihi itibariyle Yönetim Kurulu Üyeliği görevinden istifa ettiğini şirketimize bildirmiştir."

Oytun Özer kimdir?

1981 yılında doğan Oytun Özer, Boğaziçi Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Yönetim Bilişim Sistemleri ve Uluslararası Ticaret Bölümlerinden mezun olduktan sonra Carnegie Mellon Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimi aldı. 2006 yılında Finans Yatırım’da Kurumsal Finansman alanında iş hayatına başlayan Özer, 2008 yılından bu yana Reiffeisen Investment’ta Kurumsal Finans Direktörü olarak çalışmaktadır. Bu görevinin yanı sıra çeşitli şirketlerde Melek Yatırımcı ve/veya Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babası olan Özer iyi derecede İngilizce ve Almanca biliyor. Özer, yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti.