Isimat-Mirin: "Takıma katkılı olacağıma inanıyorum."

07.01.2019 - 13:57 | Son Güncellenme: 07.01.2019 - 16:57

Beşiktaş'ın yeni transferi Isimat-Mirin imza töreninde açıklamalar yaptı. Isimat-Mirin'in açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Bugün ilk antrenmanıma çıktım. Burada çok kaliteli oyuncular var. Onların yanında genç oyuncular var. Çok heyecanlıyım. Takıma faydalı olacağıma inanıyorum.

Bununla birlikte sayın başkanımıza, Serdal Adalı'ya, Şenol hocaya tekrar teşekkür etmek istiyorum. Bana güvendikleri ve böyle bir tercih yaptıkları için. Bu kulübün renklerini en iyi şekilde temsil etmek için elimden geleni yapacağım.

"Kaliteli oyuncular var..."

PSV'de çok güzel günler geçirdim. Birçok şampiyonluk kazandım. Burada da kupalar kazanacağım. Oyuncularla ilişkiye gelince Atiba veya diğer oyuncular zaten kaliteleri ortada. Çok çalışkan bir oyuncu grubu var. Profesyonel anlamda çok iyi işler çıkarıyorlar. Adriano, Quaresma bunlar kaliteleri tartışılmayacak oyuncular. Ama bu oyuncuların antrenmanlardaki heyecanını görünce etkileniyorsunuz.

Bu sezon PSV'de neden forma giyemedi?

Burada şöyle bir durum sözkonusu; ben PSV'ye gittiğimde farklı bir yönetim vardı, Cocu oradaydı. Bu sezon bir teknik direktör değişikliği oldu. Ama sakın şöyle anlaşılmasın, bu aramızda bir kırgınlık olduğu anlamına gelmiyor. Hocamızın farklı bir planı vardı, farklı planlar yaptı. Sonuçta buraya gelmek zorunda kaldım. Kırgınlık sebebiyle gitmem gibi bir durum olmadı

"En önemli şey takıma katkı yapabilmek"

Pepe hayranlık duyduğum bir oyuncu. Ben de farklı bir tarza sahibim. Burada benim için en önemli olan şey takıma katkı yapabilmek. Oyun kurmada ve savunmada takımın ve taraftarların beklentilerine cevap verebilmek için elimden geleni yapacağım.

"Türkiye ile ilgili pozitif şeyler duydum"

Bireysel olarak Cocu ile iletişimim olmadı. Ortak tanıdıklarımızın anlattıkları vardı. Türkiye ile ilgili pozitif şeyler duydum. Cocu için burada işler iyi gitmedi. Ailem de benim buraya gelmemi çok istedi ve sonuçta buraya gelmeye karar verdim.

Benim agresif bir oyun yapım var. Hollanda'da hakemler temasa dayalı müdahalelere pek müsaade etmiyorlardı. Burada izlediğim kadarıyla biraz daha tolerans gösteriliyor. Burada da oyun karakterimden ödün vermeden oynayacağım.

Geriden çabuk bir şekilde oyun kurmak gerekiyor. Oyunun yönünü hocamız çok çabuk bir şekilde değiştirmemizi istiyor. Ben bunlara yapabilecek güçteyim. Zaten Türkçe dersleri de alacağım. İletişim sorununu en kısa sürede çözeceğim. 15 numaralı formayı giyeceğim. Özel bir anlamı yok. İlk profesyonel olduğumda da 15 numaralı formayı giymiştim. Doğum tarihimle alakalı bir nedeni var.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler