Galatasaray'dan İrfan Can için son atak!

Son dakika Galatasaray transfer haberleri... Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim, dün yönetime "Bir selam" daha gönderdi ve "Transfer istemiyorum demedim" ifadeleriyle başkanın sözlerine cevap verdi. Sarı-kırmızılılar bu hafta içinde yeniden transfer harekatı başlatacak. İşte detaylar...
18 Ocak 2021 11:13- Son Güncelleme - 18 Ocak 2021 13:31
Google news abonelik

Burhan Can TERZİ - AJANSSPOR

Galatasaray'da derbide alınan sonuç ve ortaya koyulan futbol transfer ihtiyacını bir defa daha gözler önüne serdi. Sarı-kırmızılılarda geçen hafta yaşanan transfer krizi henüz bitmiş değil. Yönetim hala herhangi bir takviye gerçekleştiremedi. 

"Hocamızla konuştuk"

Başkan Mustafa Cengiz perşembe günü yaptığı açıklamalarda "Hocamızla da konuştuk. Kendisi de 'Olursa olur başkanım, olmazsa bu kadroyla da şampiyonluğa gideriz.' dedi" şeklinde açıklama yapmıştı. 

"Dururken bu takımla da şampiyon oluruz demedim"

Dün Beşiktaş maçı sonrası basın toplantısında konuşan teknik direktör Fatih Terim, "Çok açıkça yüreklilikle söyledim. Listeyi de verdik. İsimleri de söyledik. Beraber de toplandık. Daha vaktimiz var. Burada bazı şeyleri aydınlatmak istiyorum. Biz burada transfer yaparsak belki de yaz ayında küçük dokunuşla Galatasaray yeni bir takım haline gelecek. Çok fazla da ihtiyacı olmayacak. Ekonomik şartlar önemli. Hiç itirazım yok. Ama nitekim konuşmalarımız da öyle geçti. Yoksa ben durup, dururken bu takımla da şampiyon oluruz demedim. 

'Yapmazsak dünyanın sonu değil'

Kaan Kançal, ‘Hocam ihtiyaç var mı?’ diye sordu. Var. ‘Peki yapmazsak’ diye sordu. 'Yapmazsak dünyanın sonu değil' dedim. Transfer istemiyorum demedim. 'Burası Galatasaray takımı' dedim. Hiç kimse olmasa da biz kimseye buyurun şampiyon olun diyecek halimiz yok. Çıkar oynarız. Daha önce forvetimiz yokken, orta sahamız yokken oynadık. Çok da başarılı olduk, birçok eksiğimiz varken de. 

"Bu eksiklerimiz sadece ocak ayından gelmiyor"

Bu eksiklerimiz sadece ocak ayından gelmiyor. Bir önceki transferden geliyor. Hepimiz elimizden geleni yapacağız. Olmazsa Galatasaray camiası bir şeyler yok diye, nasıl olmaz diye serzenişte bulunacak halimiz yok. Bunu söyledim. Olması için hep beraber uğraşacağız. Olmasa da elimizdeki arkadaşlarımızla çalışmaya, yukarılara oynamaya hepsini kazanmaya devam edeceğiz. Doğrusu da budur. Bunu daha önce de yaşadık hep beraber” ifadelerini kullandı. Tecrübeli teknik adam bu açıklamalarla yeniden bir mesaj verdi.

İrfan Can harekatı

Galatasaray, takımın ihtiyacına yönelik başta İrfan Can Kahveci olmak üzere yönetim bu hafta içi yeni bir transfer harekatına başlayacak. 

Onyekuru, Mostafa Mohamed için de yeniden temaslar yapılacak.