İsmail Kartal 5 günde gitti ama rekor hâlâ Fuat Çapa'da!

28.03.2021 - 22:49 | Son Güncellenme: 29.03.2021 - 09:22

İsmail Kartal'ın 6 günlük görev süresinin ardından BB Erzurumspor'dan ayrılması sonrası bu gelişme, Türkiye'de yaşanan benzer durumları anımsattı. Süper Lig'de en kısa süre görev yapan teknik direktörleri sizler için inceledik. Fuat Çapa, Yılmaz Vural ve tüm isimler...

AJANSSPOR - HABER

BB Erzurumspor’un 23 Mart'ta göreve getirdiği İsmail Kartal ile yollar ayrıldı. Kartal’ın Erzurum’daki görevi sadece 5 gün sürdü. Bu gelişme, Türkiye’de yaşanan benzer vakaları akla getirdi. İşte Fuat Çapa, Yılmaz Vural ve diğer tüm isimler…

 

Kasımpaşa'da İbrahim Üzülmez dönemi 4 saatte bitti

2018-19 sezonunda, Kasımpaşa takımın başında İbrahim Üzülmez’i getirdi. Üzülmez'in imza töreninden yaklaşık 4 saat sonra ayrılık haberi duyuruldu. Ayrılık sebebi olarak ise 'Sözleşme müzakereleri sırasında fikir ayrılıkları yaşanmış ve taraflar sözleşme imzalamaktan karşılıklı olarak vazgeçmişlerdir' açıklamasına yer verildi.

 

İrfan Buz ile 14 gün

Bu sezonun ilk yarısında Kasımpaşa, 13 Kasım'da takımın başına teknik direktör İrfan Buz’u getirdi. Tecrübeli teknik adam İstanbul ekibine 14 gün sonra veda etti.

 

Aybaba 18 gün sonra istifa etti

2019-20 sezonunda da Kayserispor, Hikmet Karaman’dan boşalan teknik direktörlük koltuğuna Samet Aybaba’yı getirmişti. Sadece 18 gün önce takımın başına geçen yeni teknik direktör Samet Aybaba takımın başında çıktığı 2 maçta 1 puan alınca istifa etmişti. 

 

Kemal Özdeş sezonu açtı ama maça çıkamadı

2014-15 sezonunda Gençlerbirliği, sezon açılışında Kemal Özdeş ile anlaşmıştı. Özdeş ile yollar, 42 gün sonra takımın başında maça çıkamadan ayrıldı. Bu ayrılığın sebebi ise Özdeş’in o dönem Ankara ekibinin başkanı İlhan Cavcav ile yaşadığı transfer anlaşmazlıkları gösterildi. 

 

Rekor Fuat Çapa’nın

Bu vakalar arasında ise rekor Gençlerbirliği - Fuat Çapa anlaşmasında. Ankara ekibi, 2015-16 sezonunu devre arasında Fuat Çapa ile anlaşmış, ancak 2 saat sonra Çapa’nın görevine son verilmişti.

Çapa’nın ardından göreve gelen Yılmaz Vural ise, takımın başında bir maça çıktıktan sonra gönderildi. Vural'ın Gençlerbirliği'ndeki görevi sadece 6 gün sürdü.

 

Yerli yabancı fark etmiyor!

Yine 2015 yılında İlhan Cavcav, İskoç teknik direktör Stuart Baxter’ı takımın başına getirdi. Cavcav, ligin ilk 2 haftasında da kaybeden hocayı 3. haftayı göremeden yolladı.

 

Senin için hazırladığımız haberler