AjanssporAjansspor uygulamasını indir

İsmail Kartal: “Mağlubiyetten dolayı üzgünüz”

İlk Yayınlanma : 16 Oca 2021 - 16:45 / Son Güncelleme : 16 Oca 2021 - 16:56

Süper Lig'in 19'uncu haftasında İttifak Holding Konyaspor, evinde Göztepe'ye 3-2 mağlup oldu. Karşılaşma sonrası İttifak Holding Konyaspor teknik direktörü İsmail Kartal açıklamalarda bulundu.

İsmail Kartal: “Mağlubiyetten dolayı üzgünüz”

AJANSSPOR - HABER

Süper Lig'in 19'uncu haftasında İttifak Holding Konyaspor, evinde Göztepe'ye 3-2 mağlup oldu. Karşılaşma sonrası İttifak Holding Konyasporteknik direktörü İsmail Kartal açıklamalarda bulundu.

"Oynamaya çalışan bir Konyaspor vardı"

Kartal “Bir tane net pozisyon bulduk. Daha sonra kenarda lüzumsuz yapmış olduğumuz faulden dolayı duran toptan bir gol yedik. Oyunun başından sonuna kadar hakim olan bizdik. Oynamaya çalışan, üretmeye çalışan bizdik. Direkten dönen toplarımız oldu. İki tane de kontradan yediğimiz golle geriye düştük. Sonunda bir gol attık, bir gol daha attık. Hep zorladık, istedik. Çok net pozisyonlar olmasa da birkaç tane pozisyona girebildik. Ama bunları da değerlendiremedik. Bugün beklemediğimiz bir mağlubiyet oldu. Oynamaya çalışan bir Konyaspor vardı. Oyun çok durdu, çok yavaşlatıldı. Rakip takım da bu kadar öne geçtikten sonra oyunu yavaşlatması bizim de birazcık oyun tempomuzu düşürdü” ifadelerini kullandı.

“Beklemediğimiz bir mağlubiyet oldu"

Maç içinde sakatlık yaşayan Anicic hakkında da konuşan Kartal, “Anicic’in tekrar aynı yerinden sakatlanması bizi ayrıca üzdü. Zaten iki tane stoperimiz vardı. 5-6 ay sonra aramıza döndü. Sonuçta elimizdeki kadroyu en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. Ömer Ali’yi sol bek oynatıyoruz. Daha sonra orta sahadan Jevtovic’i stopere çekiyoruz. Mücadelemizi sürdürüyoruz. Biz bugünkü mağlubiyetten dolayı üzgünüz. Beklemediğimiz bir mağlubiyet oldu. Önümüze bakıyoruz. İnşallah bundan sonraki maçlarda da daha iyi mücadele ederek yolumuza devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.