AjanssporAjansspor uygulamasını indir

İsmail Kartal'dan ilk sözler... Mesut Özil ve Gustavo'dan yanıt

Ajansspor Editör
Feride Kara
İlk Yayınlanma : 12 Oca 2022 - 19:31 / Son Güncelleme : 12 Oca 2022 - 19:59

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü İsmail Kartal, Can Bartu Tesisleri'ndeki antrenman öncesi konuştu. Ardından, Mesut Özil ile Luiz Gustavo da söz aldı.

Fererbahçe'de Vitor Pereira'dan boşalan teknik direktörlük koltuğuna, geçici olarak İsmail Kartal getirildi. İsmail Kartal, Sarı-Lacivertliler'in başında ilk defa antrenmana çıktı. Çiçeği burnunda teknik adam, yapılan idman öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

"Hayatım, bu kulübün içinde geçti"

Sarı lacivertli takımın yeni teknik direktörü İsmail Kartal, “11-12 sene bu takımda aralıksız futbol oynadım. Türk futbol tarihinin en büyük şampiyonluklarını kazandık. Dünyanın en büyük teknik direktörlerinden birkaç tanesiyle çalışmak bana nasip oldu. Son 7-8 senedir de teknik direktörlük yapıyorum. 2014-15 yılında da bu takımın teknik direktörü bendim. Takım otobüsünün kurşunlandığı sene. Ben büyük bir Fenerbahçe taraftarıyım. Hayatım bu şehirde, bu kulübün içinde geçti.” dedi.

Şu anki durumu hiçbir Fenerbahçeli kabul etmiyor 

Kartal, “Şu anki durumu hiçbir Fenerbahçeli kabul etmiyor. Ama burada her şeyi tam tersine çevirebilecek bir oyuncu grubumuz var. Ben bunu biliyorum ve görebiliyorum. Şunu söyleyebilirim ki ben futbolun basit oynanması taraftarı olan bir teknik adamım. Basit futbol mantalitesini oynamaya, oynattırmaya çalışan bir teknik direktörüm. Bunu da antrenmanlarda göreceksiniz, bunu hissedeceksiniz. Bu benim işim. Sonuçta izlediğim maçlarda eksik olan bazı şeyler var. "

Fenerbahçe ruhunu göstermeliyiz

Kartal "Ben futbolcularıyla iyi diyalog kuran, güven ilişkisine dayalı adımlar atan bir teknik adamım. Beni tanıdıkça nasıl bir insan olduğumu da anlayacaksınız. Kapımız herkese açık. Oynayan oynamayan, herkes benimle istediği zaman görüşebilir. Arkadaş gibi, bir büyük gibi, antrenör ve teknik direktör olarak da. Bir şeyleri doğru yapmak için, başarmak için önce birbirinize saygılı olacaksınız, sonra birbirimize saygılı olacağız. Ve devamında birbirimiz inanarak, güvenerek, severek çok çalışmalıyız. Fenerbahçe ruhunu, birlikteliğini ve gücümüzü, kendimize olan yüksek özgüvenimizi her maç rakibe hissettirmeliyiz. Bu coşkuyu, bu enerjiyi ve birlikteliğimizi, maç kazanma açlığımızı rakibe hissettirmeliyiz. Bunu sağladığımızda istediğimiz sonuçlar kendiliğinden gelecektir.” diye konuştu.

Mesut Özil: "Biz her sorumluluğu almaya hazırız"

İsmail Kartal'ın ardından konuşan takım kaptanlarından Mesut Özil, “Sizin de dediğiniz gibi her birimiz sevgi ve saygıyla hep beraber çalışarak bu süreci atlatabiliriz. Biz her sorumluluğu almaya hazırız.” ifadelerini kullandı.

Luiz Gustavo: "Elimizden geleni yapacağız"

Luiz Gustavo ise “Hiç şüphe yok ki bu durumdan çıkmak ve sizin ne istediğinizi anlamak için elimizden geleni yapacağız ve takım olarak hepimiz en iyimizi vereceğiz.” şeklinde konuştu.