İsmail Kartal'dan yenilgi açıklaması

22 Eylül 2019 19:38- Son Güncelleme - 22 Eylül 2019 19:38
Google news abonelik
İsmail Kartal'dan yenilgi açıklaması

Çaykur Rizespor teknik direktörü İsmail Kartal, sahalarında kaybettikleri 2-1'lik Gazişehir mücadelesi sonrasında yayıncı kuruluşa değerlendirmelerde bulundu. Kartal, ikinci golün beklenmedik şekilde geliştiğini ifade etti.

İsmail Kartal: "Oynamak isteyen taraf bizdik"

İsmail Kartal, "Maça dengeli başladık. Rakibimiz hızlı kontraya çıkan bir takımdı. Özellikle ikinci gol beklemediğimiz bir şekilde geldi. Aslında oyunun kontrolü tamamen bizdeydi. Oynamak isteyen taraf bizdik. Rakibimiz 2-0'ı bulduktan sonra iyi mücadele etti. Üzgünüz" diye konuştu.

İsmail Kartal maç sonunda neler söyledi?

Karşılaşmanın ardından basın toplantısında konuşan Çaykur Rizespor Teknik Direktörü İsmail Kartal, evlerinde beklemedikleri bir mağlubiyet aldıklarını dile getirdi.

Tüm istatistik verilerinde takımının üstün olmasına rağmen galip gelemediklerini belirten Kartal “Hızlı hücumlar yaparak gol attığını biliyorduk, bunun için de hafta içi iyi çalışmıştık. Sonuçta maça da bunu bilerek biraz dengeli başladık. Art arda yediğimiz 2 golden sonra 2. yarıya hamle yaparak başladık. Yaptığımız hamlelerle rakibe daha fazla baskı kurduk. Daha mücadeleci, en azından gol atıp maçı çevirmek istedik. Oyun ve mücadele anlamında bunu başardık. Baştan sona kadar oyunun istatistiklerine baktım. Oyunun kontrolü tamamen bizde ama sonuçta futbol böyle bir şey. Rakip de 2. golü attıktan sonra daha çok kapandı. Olmadı, evimizde kaybettik, beklemediğimiz bir mağlubiyet aldık. Onun için üzgünüz” şeklinde konuştu.

"Elimde ikinci bir Vedat Muriç yok"

Rizespor taraftarının Scepovic‘e tepki göstermesini doğru bulmadığını dile getiren başarılı çalıştırıcı, “Vedat Muriç gibi bir futbolcu bulamazsınız. Muriç’i almaya kalktığınız zaman bunun şartlarını, maliyetlerini insanların iyi bilmesi lazım. Kulübümüzün tamamen bütçesini, ekonomisini düşünerek böyle bir oyuncu alabildik. İstediğimiz oyuncular vardı, olmadı, getiremedik. Elimizdeki oyunculara herkesin destek olması lazım. İkinci bir Vedat Muriç yok elimde” ifadelerini kullandı.