İsmail Yüksek transferini Emre Belözoğlu bitirdi!

4 Mayıs 2020 16:29- Son Güncelleme - 4 Mayıs 2020 16:39
Google news abonelik

Trabzonspor'un eski teknik direktörü ve son olarak Artvin Hopaspor'da görev yapan Sadi Tekelioğlu'ndan Fenerbahçe'nin prensip anlaşmasına vardığı eski oyuncusu Gölcüksporlu İsmail Yüksek hakkında gündem yaratacak açıklamalar yaptı.

Radyospor'da Salim Manav’ın canlı yayın konuğu olan Sadi Tekelioğlu, "İsmail Yüksek ile Gölcükspor'da birlikte çalıştım. İsmail, Türkiye'deki 1999 doğumlu futbolcular içerisindeki en yetenekli futbolcu. İsmail Yüksek'i Trabzonspor'a kazandırmak istedim fakat Emre Belözoğlu nereden ulaşmışsa bu oyuncu hakkında olumlu referanslar almış ve transferi bitirmiş. Emre Belözoğlu'nu tebrik ediyorum.

İsmail Yüksek potansiyeli yüksek olan bir oyuncu, İsmail'in Fenerbahçe'den sonra Avrupa'ya transfer olacağını düşünüyorum. Fenerbahçe çok büyük transfer yaptı, Emre'yi tekrardan kutluyorum." ifadelerini kullandı.

İsmail Yüksek'in koyu bir Fenerbahçe taraftarı olmasından da bahseden Tekelioğlu, "İsmail çok iyi bir Fenerbahçe taraftarı. Kendisi için de bu transfer güzel oldu. İsmail ile birkaç kez Fenerbahçe'nin maçlarını izlemiştik, inanılmaz heyecanlıydı ve yerinde duramıyordu. İsmail'in Trabzonspor'a gelmesini istedim ama Fenerbahçe'ye gitti." dedi.

İsmail Yüksek kimdir?

26 Ocak 1999 İznik doğumlu İsmail Yüksek, futbola Bursaspor'da başladı. İsmail Yüksek, Yeşil Bursa ve Bursa Yıldırımspor'da amatör lisans ile mücadele ettikten sonra 31 Ağustos 2018'de Gölcükspor'la 3 yıllık profesyonel sözleşme imzaladı. 

 

8 gol, 6 asist

8 gol, 6 asist

Ön libero ve merkez orta saha bölgelerinde oynayan 21 yaşındaki oyuncu, bu sezon çıktığı 26 maçta 8 gol atıp 6 da asist yaptı.

Öyle bir gol kaçırdı ki! Boş kale...