AjanssporAjansspor uygulamasını indir

İsmet Badem'den acı haber...

İlk Yayınlanma : 06 Eyl 2018 - 20:44 / Son Güncelleme : 06 Eyl 2018 - 17:44

İsmet Badem öldü mü? İsmet Badem kaç yaşında? Neden hayatını kaybetti? Türk basketbolunun duayen isimlerinden biri olan İsmet Badem hayatını kaybetti. İsmet Badem'in oğlu Burçin Badem, İsmet Badem'in hayatını kaybettiğini açıkladı. Ajansspor yazarı da olan Badem'in trafik kazasında vefat ettiği öğrenildi. Peki, İsmet Badem kimdir, kaç yaşında? İsmet Badem öldü mü, neden hayatını kaybetti? İşte detaylar...

İsmet Badem öldü, neden hayatını kaybetti? Basketbolun duayen isimlerinden İsmet Badem hayatını kaybetti. Yıllarca basketbol yorumculuğu yapan İsmet Badem'den acı haber geldi. Ajansspor yazarı da olan Badem'in trafik kazasında vefat ettiği öğrenildi. 1 saat önce Instagram'dan hikaye paylaşan Badem, arkadaşları ile birlikte motoruyla fotoğraf paylaşmıştı. Peki, İsmet Badem kimdir, kaç yaşında? İsmet Badem öldü mü, neden hayatını kaybetti? İşte detaylar...

İsmet Badem öldü mü, neden hayatını kaybetti?

Basketbolun duayen ismi, Radyospor'un efsane programcısı ve Ajansspor yazarı İsmet Badem, trafik kazası sonucunda hayatını kaybetti.

İsmet Badem kimdir?

1972-73 sezonunda Türkiye Basketbol Ligi'nde oynamaya hak kazanan ilk Karadeniz takımı olan Samsunspor'da yıldızı parlayan İsmet Badem, Fenerbahçe (1976-77) ve Beşiktaş formaları da giydi.

Aktif basketbol yaşantısını noktaladıktan sonra bir süre Afrika'da, Mozambik'te yaşadı. Türk basketbolunun Avrupa sahalarında başarılar kazanmaya başladığı 1993 yılından itibaren televizyonlardan naklen yayınlanan basketbol maçlarında Murat Murathanoğlu'nun sunduğu basketbol maçlarındaki yorumlarıyla ün kazandı. Spor yazarlığı yapmış olan İsmet Badem, 2001 yılında Ben İsmet Badem isminde bir kitap çıkarmıştır.