İspanya maçına farklı 11!

Tecrübeli hocanın, Hırvatistan maçında oyuna girdikten sonra takıma hareket getiren Emre Mor ile Volkan ikilisini kanatlara monte etmesi bekleniyor
14 Haziran 2016 09:51- Son Güncelleme - 14 Haziran 2016 10:14
Google news abonelik
İspanya maçına farklı 11!

EURO 2016 finallerindeki ilk maçında Hırvatistan'a 1-0 yenilen A Milli Takım, 17 Haziran Cuma günü İspanya ile oynayacağı D Grubu'ndaki ikinci maçının hazırlıklarına ara vermeden başladı. Kamp yapılan Saint-Cyr-sur-Mer'de dün akşam basına kapalı gerçekleştirilen idmanda rejenerasyon çalışmasının yanı sıra teknik ve taktik çalışmalar yapıldığı öğrenildi. Futbol direktörü Fatih Terim'in antrenman öncesi yaptığı toplantıda Hırvatistan maçında yapılan hataları oyunculara anlatarak, uyarılarda bulunduğu bildirildi. Terim'in önemi daha da artan İspanya mücadelesine farklı bir taktikle çıkması beklenirken, kadroda da revizyona gideceği tahmin ediliyor.

Burak'la başlayabilir
Hırvatistan karşısında ikinci yarıda oyuna dahil olan ve hücumda etkinliğimizi artıran Volkan Şen ve Emre Mor'un ilk onbire monte edilmesi yüksek olasılık. Terim'in forvette de Cenk Tosun yerine Burak Yılmaz ile başlaması diğer bir seçenek olarak gözüküyor. İlk maçta kötü oynayan Arda'ya ise tecrübeli hocanın bir şans daha vermesi bekleniyor. Terim, hedeflerinin gruptan çıkmak olduğunu belirterek, "Sadece bir maç kaybettik. Birinci olmak önemli değil. İspanya ve Çek maçlarına iyi hazırlanıp, gruptan çıkma hedefimize ulaşmak istiyoruz" dedi.

Helikopterle gidip maçı izledi
Futbol direktörü Fatih Terim, dün İspanya ile Çek Cumhuriyeti arasında oynanan maçı izledi. Terim, millilerin kamp yaptığı Marsilya yakınlarındaki Saint Cyr Sur Mer bölgesine 500 kilometre uzaklıktaki Toulouse kentine, özel helikopter ile gitti. Antrenmana yetişmek için helikopteri tercih eden Terim, karşılaşmayı izledikten sonra yine helikopterle kampa dönüp, idmanda takımın başında yer aldı. (Fotomaç)