İspanya'da kriz! Gözyaşlarıyla ayrıldı...

19.11.2019 - 14:16 | Son Güncellenme: 19.11.2019 - 12:19

Dün akşam Romanya'yı 5-0 mağlup eden İspanya'da flaş bir gelişme yaşandı. Teknik direktör Robert Moreno, stadı gözyaşları içinde terk ederken Luis Enrique'nin göreve geri döneceği iddia edildi.

EURO 2020 Elemeleri F Grubu'nu 26 puanla lider bitiren İspanya'da teknik direktör krizi yaşanıyor. 

Luis Enrique'nin kızının hayatını kaybetmesinin ardından göreve yardımcısı Robert Moreno getirilmişti. Yaz ayına kadar sözleşme imzalanan başarılı antrenörün EURO 2020'de takımın başında olması bekleniyordu. Ancak işler değişti.

İspanyol medyasında çıkan haberlere göre İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Luis Rubiales, geçtiğimiz günlerde Luis Enrique ile geri dönüş konusunu konuştu. Rubiales'in Malta maçı sonrası takımı EURO 2020'de kimin çalıştıracağıyla ilgili gelen soruya net bir cevap vermekten kaçınması Moreno'yu rahatsız etti. İçeride daha farklı konuşulduğunu düşünen İspanyol antrenör göreve devam etmeme kararı aldı.

Romanya maçı sonrası basın toplantısına katılmayan Moreno, stadı da gözyaşları içinde terk etti. Futbolcuların röportaj vermemesi dikkat çekti.

Moreno, eylül ayında verdiği röportajda Luis Enrique'nin geri dönmek istemesi halinde görevi devredebileceğini açıklamıştı. Yani bu senaryoda onun yardımcısı olarak devam edecekti. Ancak bu sürecin federasyon tarafından iyi yönetilmediğini ve ihanete uğradığını düşünen Moreno temelli olarak görevinden ayrılacak.

Marca gazetesine göre Valencia Teknik Direktörü Marcelino da teknik direktör adayları arasında yer alıyordu.

AJANSSPOR

Senin için hazırladığımız haberler