EuroBasket Finalisti İspanya’nın Yıldızı Juancho Hernangomez Konuştu

Ali Bozkurt
17.09.2022 - 15:47 | Son Güncellenme: 17.09.2022 - 15:51

Dün oynanan maçta ev sahibi Almanya’yı 96-91 mağlup ederek finale çıkan İspanya’nın yıldızı Juancho Hernangomez açıklamalarda bulundu. Detaylar...

 EuroBasket Finalisti İspanya’nın Yıldızı Juancho Hernangomez Konuştu

AJANSSPOR HABER

EuroBasket 2022 başlamadan önce turnuvanın düzenleyicisi FIBA tarafından düzenlenen listede İspanya EuroBasket’in en güçlü 7. takımı olarak gösterilmişti ve turnuvanın favorilerinden biri olarak görülmüyordu.

Herkesi yanıltıp finale kadar geldiler

İspanya’nın turnuvanın favorilerinden biri olarak görülmüyordu çünkü İspanya’nın kadrosunda eskiden olduğu gibi büyük yıldızları yoktu ve nispeten daha mütevazi bir kadrosu vardı. Fakat İspanya herkesi yanılttı ve dün turnuvanın ev sahiplerinden Almanya’yı 96-91 yenerek EuroBasket’te finale çıktılar.

Kimse bizi ciddiye almıyordu ama

İspanya’nın yıldız oyuncusu Juancho Hernangomez Eurohoops’a konuştu. Her daim kendilerine inanmaya devam etmeye devam ettiklerini söyleyen Hernangomez şunları söyledi: “Geçmiş yıllarda bize öğretilen değerler hala İspanya Milli Takımı’nda hala mevcudiyetini koruyor. İnsanlar bize inanmasa da biz mücadele etmeye devam ettik. Soyunma odasında herkes bu takımın neler başarabileceğinin farkındaydı. EuroBasket’in başında kimse bizi ciddiye almadı. Biz ise hayal etmeye devam edip insanlara bazı süprizler yaptık.”

Koç ve ekibi herkesten çok çalıştı

Milli Takım koçu Scariolo’ya övgüler yağdıran Hernangomez sözlerine şöyle devam etti: “Biz oyunculara kıyasla koç Sergio Scariolo ve ekibi çok daha fazla çalıştı. Her maça en iyi şekilde hazırlanabilmek için gece geç saatlere kadar uyumadılar ve farklı oyun planları ortaya çıkardılar. Her daim A, B veya Z planlarımız oldu.”

Almanya maçında planlarımız tutmamıştı

“Almanya maçındaki ilk planımız tutmamıştı. Dennis Schröder bize karşı 30 sayı attı, biz de duruma adapte olmaya çalıştık. Sahada gördüklerinizin arka planında yapılan çok iş var, biz de koçlarımızın hazırladığı oyun planına sadık kalmaya çalışıyoruz. Elbette bu planları sahada uygulamaya çalışan biz oyuncularız ama bizim için uğraşan insanlar var. Onlar basketbol mühendisleri, onlara çok güveniyoruz ve bu yüzden de finaldeyiz.”

Final ne zaman?

EuroBasket 2022 final mücadelesi yarın saat 21.30’da oynanacak. Fransa ve İspanya’yı karşı karşıya getirecek mücadele NTV’den naklen ekrana gelecek.

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler