İspanyol basını duyurdu! Serie A devinden Arda Güler için transfer planı

Orhan Gülek
02.03.2024 - 13:58 | Son Güncellenme: 02.03.2024 - 14:04

İspanyol basınında, Real Madrid'in Arda'yı daha fazla süre alacağı takıma kiralık göndermek istediği belirtilirken, Milan'ın Arda için Brahim Diaz'a yaptığı hamleyi yapmayı düşündüğü belirtildi.

İspanyol basını duyurdu! Serie A devinden Arda Güler için transfer planı

AJANSSPOR - HABER

Sezon başında Real Madrid'in yolunu tutan ancak hem sakatlıklar hem de fiziksel olarak yeterli seviyeye gelememesi nedeniyle forma şansı bulmakta zorlanan Arda Güler için ayrılık çanları çalıyor.

Real Madrid, Arda Güler'i daha güçlü istiyor

Marca'da yer alan habere göre; Real Madrid, Arda Güler'i sezon sonunda forma giyip gelişebileceği bir takıma kiralık olarak göndermeye karar verdi.

Madrid ekibinin, Arda Güler'in bu takımda forma giydikten sonra tıpkı geçmişte birçok oyuncuda yaptığı gibi takıma daha güçlü geri dönmesini amaçladığı belirtildi.

Arda Güler için Brahim Diaz örneği

Haberde, bir süredir Arda Güler için devrede olan Milan'ın daha önce Real Madrid'den kiralayıp oynattığı Brahim Diaz transferinde olduğu gibi genç milli yıldızı da kadrosuna katmayı hedeflediği iddia edildi.

Carlo Ancelotti'den Arda Güler sözleri

Şimdiye kadar Arda Güler'e 5 maçta 92 dakika süre veren Carlo Ancelotti, Arda için konuştu. Ancelotti, Valencia'ya karşı oynayacakları maç öncesindeki basın toplantısında Arda'nın maçlarda daha fazla süre alma isteğini "çok iyi anladığını ve anlayışla karşıladığını" aktardı.

"Taraftarımızın onun yeteneğini görmesi benim de hoşuma gider"

Ancelotti, "Onun ilerlemesinde sahada süre alması çok önemli. Ama bu bazen takımın, kulübün talepleriyle bazen maçların durumuyla çakışıyor. Ama benim ona olan güvenim çok fazla çünkü çok yetenekli. Elimde fırsat olsa, taraftarımızın onu daha fazla tanıması ve yeteneğini görmesi benim de hoşuma gider. Ama zamanı gelecek'' dedi.

Arda Güler'in performansı

Real Madrid'e transferi sonrası sakatlıkları nedeniyle uzun süre sahalardan uzak kalan 19 yaşındaki Arda Güler, İspanyol devinin formasını 2024 yılından itibaren giymeye başladı. Genç oyuncu, şu ana kadar Real Madrid forması ile 5 maçta, 92 dakika süre aldı.

Senin için hazırladığımız haberler