İspanyollar açıkladı! Uğurcan Çakır için...

21 Mayıs 2020 16:18- Son Güncelleme - 21 Mayıs 2020 16:23
Google news abonelik

Gösterdiği başarılı performansla Avrupa devlerinin dikkatini çeken Trabzonspor'un genç file bekçisi Uğurcan Çakır için son olarak Sevilla'nın devrede olduğu iddia edildi. Uğurcan Çakır için 20 milyon Euro'yu gözden çıkardığı iddia edilen Sevilla, genç kaleciyi bu yaz kadrosuna katmak istiyor. Galatasaray'ın 10 numarası Younès Belhanda için Real Betis ve Sevilla ile görüştüğünü açıklayan William D'Avila oyuncusunun Galatasaray'dan ayrılabileceğini açıkladı. İspanya transfer piyasasındaki tüm bu gelişmeleri AS Sevilla Temsilcisi Jose Antonio Espina değerlendirdi.

Radyospor'da Spor Kazanı programında Özgür Sancar'ın sorularını yanıtlayan AS Sevilla temsilcisi Jose Antonio Espina'nın açıklamaları şu şekilde:

Sevilla kesinlikle Uğurcan'la ilgileniyor!

"Sevilla, Uğurcan Çakır ile ilgileniyor. Onun kalitesini biliyorlar. Uğurcan Çakır, en iyi Türk kalecilerden bir tanesi ancak Sevilla bir kaleci için 15-20 milyon Euro ödemeyecek. Sevilla bu bütçlere uygun transferler yapabilir ancak bu paraları bir kaleciye vermezler. Sevilla oyuna direkt etki yapabilecek oyunculara para harcayan bir kulüp. Bu 15-20 milyon Euro değer biçilebilecek bir transfer değil ancak Sevilla ciddi bir biçimde Uğurcan'la ilgileniyor."

Belhanda'nın Real Betis'te oynama olasılığı daha yüksek!


"Belhanda'nı William D'Avila bazı açıklamalarda bulundu. Özellikle Real Betis'le yoğun bir görüşme içinde olduğunu açıkladı. Sevilla ile de görüşmelere devam ediyorlar. Sevilla ve Real Betis yöneticileri bu haberleri doğrulamadı ancak herhangi bir yalanlama da gelmedi. Belhanda ilginç bir oyuncu. Real Betis'te forma giyime olasılığı daha yüksek ancak bu transfer için öncelikle bazı koşullar oluşmalı. Belhanda kulübünden bedelsiz bir şekilde ayrılmalı. Galatasaray'dan 0'a yakın bir maliyetle ayrılırsa bu transfer gerçekleşebilir. Real Betis veya Sevilla 30 yaşındaki bir oyuncuya büyük bir yatırım yapmaz. Yüksek bir bonservis bedeli ödeyeceklerini düşünmüyorum."