İsrailli futbolcuları kendi polisi koruyacak

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeri B Grubu'nda, 12 Haziran'da Bosna Hersek ile karşılaşacak İsrail A Milli Futbol Takımı kafilesini, İsrail'den gelecek özel polis birliği koruyacak.
28 Mayıs 2015 14:56- Son Güncelleme - 28 Mayıs 2015 14:56
Google news abonelik
İsrailli futbolcuları kendi polisi koruyacak

Bosna Hersek Futbol Federasyonu Stadyum ve Güvenlik Komitesi Başkanı Adis Haylovats, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrailli futbolcuları ve diğer yetkilileri, Bosna Hersek'te bulundukları süre içerisinde İsrail'den gelecek özel bir polis ekibinin koruyacağını söyledi.

Özel ekipte kaç kişinin bulunacağını henüz bilmediklerini anlatan Haylovats, "Bu birlikten bazıları şu anda Bosna Hersek'te ancak bu kimseler bildiğimiz üniformalı güvenlik görevlileri değil" dedi.

İsrail'den gelecek özel birliğin, Bosna Hersek'teki güvenlik güçleri ile koordineli bir şekilde hareket edeceğini aktaran Haylovats, "yüksek riskli" olarak nitelendirilen maçta güvenlik önlemlerinin de üst seviyede olacağını vurguladı.

İsrail A Milli Futbol Takımı kafilesi, 10 Haziran'da Bosna Hersek'e gelecek ve maçın oynanacağı Zenitsa kentinde kampa girecek.