İstanbul'da UEFA Regions Cup heyecanı!

23.06.2017 - 18:01 | Son Güncellenme: 23.06.2017 - 18:01

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez, İstanbul'da 1-9 Temmuz'da düzenlenecek UEFA Regions Cup Finalleri'nde, amatör futbol takımlarının eşsiz bir deneyim yaşayacağını belirtti.

Avrupa'nın en iyi 8 amatör takımını bir araya getirecek turnuvanın elçisi olan Düşmez'in, TFF'nin internet sitesinde organizasyonla ilgili açıklamaları yer aldı.

Önemli bir turnuvaya ev sahipliği yapacaklarını ifade eden Düşmez, "Türkiye'nin ilk kez ev sahipliği yapacağı UEFA Regions Cup finallerinde kıtanın en iyi takımlarını İstanbul'da ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Kariyerleri boyunca profesyonel olmamış, sadece futbol aşkı ve tutkusu için bu turnuvada mücadele edecek tüm sporculara başarılar diliyorum. Turnuvada Türkiye'yi temsil edecek İstanbul Bölge Karması'nın yanı sıra diğer finalistlerin de eşsiz bir futbol deneyimi yaşayacağına inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Başkanı da olan Düşmez, Türkiye'de 5 bin amatör kulübün bulunduğunu ve bu kategoride 90 binin üzerinde müsabaka yapıldığını belirterek, şunları kaydetti:

"UEFA Regions Cup, Türkiye'deki 296 bin civarı amatör futbol oynayan sporcular için de bir ilham kaynağı olacaktır. Bir futbol ülkesi olan Türkiye, turnuvaya ev sahipliği yapma onurunun yanı sıra elbette şampiyonluk da yaşamak istiyor. 8 takım arasındaki şampiyonluk mücadelesi sırasında sahadaki yüksek rekabetin yanı sıra fair play ruhunun da yüceltileceğine olan inancım tam."

Teknik direktör Kamil Doygun yönetimindeki İstanbul Bölge Karması'nın aday kadrosunda şu isimler yer alıyor:

Kaleciler: Hakan Çolak (Gaziosmanpaşa), Mücahit Kemaloğlu (Çorlu Kültür)

Savunma: Ceyhun Erceylan (Kartal Bulvar), İskender Can, Yunus Emre Şenoğlu (Paşabahçe), Oğuzhan Civelek (Çerkezköy 1961 Karadeniz), Ramazan Kallıoğlu, Ömer Faruk Öztürk (Bakırköyspor), Ekrem Aksoy (Küçükköyspor), Abdülsamet Mert (Çıksalınspor)

Orta saha: Ufuk Özcan (Çekmeköy Alemdağ Belediyespor), Semih Kamil Akgöz (Davutpaşa), Emin Soğuk (Gaziosmanpaşa), Alp Huy (Kartal Bulvar), Çağlar Özel (Ortaköyspor), Mert Arslanalp (Çorlu Sitespor), Muhammet Raşit Yöndem (Bayrampaşa Tuna Spor), Murat Erdi Yeşiltepe (Şile Yıldız)

Forvet: Hakan Öztürk (Kartal Bulvar), Serkan Uysal (Kocasinan)

 

Senin için hazırladığımız haberler