AjanssporAjansspor uygulamasını indir

İstanbulspor, Süper Lig'i istiyor: UEFA lisansı aldık

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 23 May 2022 - 11:36 / Son Güncelleme : 23 May 2022 - 11:40

Süper Lig'e yükselmek için play-off mücadelesi verecek İstanbulspor'da teknik direktörü Osman Zeki Korkmaz, "Oynanan futbol olarak şampiyon biziz" dedi.

AJANSSPOR HABER

TFF 1. Lig ekiplerinden İstanbulspor'un teknik direktörü Osman Zeki Korkmaz, Radyospor'da yayınlanan Üçleme programında Nazım Türknas ve Volkan Yılmaz'ın konuğu oldu. Bu sezon play-off müsabakalarına katılmaya hak kazanan İstanbulspor'a dair önemli açıklamalarda bulunan Korkmaz'ın konuşmalarından detaylar...

 

"BİR OYUN KÜLTÜRÜ OLUŞTURDUK"

Osman Zeki Korkmaz sözlerine son günlerde ülkemizi gururlandıran boksçu sporcularımızdan Anadolu Efes'e kadar tüm branşları tebrik ederek başladı. Korkmaz, "TFF 1. Lig'in genel oyun kültüründen daha farklı olarak, üçüncü bölgede baskı yaparak, hızlı ataklar yaparak üretken bir takım haline getirdik takımımızı. Amacımız da buydu zaten. Hem play-off'a kaldık hem de bir oyun kültürüne sahip oyuncular oluşturduk. Bizim için en büyük gurur bu" dedi.

"TFF 1. LİG ZORLAŞTI"

Korkmaz sözlerine şöyle devam etti: "Geçen sene 32-33 puanla ligde kalınırdı bu sezon 45 puanla ligde kalınırdı ve son anda. Buna ek olarak kopma yaşayan Balıkesirspor, takım olarak kadro olarak kopma yaşayacak bir takım da değildi kolay kolay."

"PLAY-OFF LİGDEN ÇOK FARKLI"

Play-off ile ligin farklı olduğunu belirten İstanbulspor teknik direktörü, "Ligde 1-2 hafta kötü gidip, sonra toparlarsınız. Ancak play-off'ta hata lüksünüz yok.  O ana bağlı her şey. Baktığımız zaman keyif veren bir oyunumuz var, umarım bu platformda da bu oyunumuzla Süper Lig'e çıkarız. Çünkü bence oynanan futbol olarak, oyun olarak şampiyon biziz. Bu ligde de UEFA Lisansı alan tek takım biziz" dedi.

"İSTANBULSPOR İSTANBUL TAKIMI DEĞİL, İSTANBUL'UN TAKIMI!"

Korkmaz, "İstanbul sadece futbol olarak değil, tüm alanlarda herkesin ekmek yemeye geldiği bir şehir. Tabii bu futbola da sirayet ediyor. O bakımdan İstanbul takımları lige gelmesin denmesi doğru bir söylem değil bence. Zira biz İstanbul takımı değil, İstanbul'un takımıyız" diye konuştu.