AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Acun Ilıcalı , Hull City'ye ne kadar ödeyecek?

Ajansspor Editör
Salim Manav
İlk Yayınlanma : 28 Eki 2021 - 11:00 / Son Güncelleme : 28 Eki 2021 - 11:15

Acun Ilıcalı, Hull City'yi almak için görüşmelerini sürdürüyor. Ilıcalı, takımın sahibi Mısırlı iş insanı Assem Allam ile büyük ölçüde anlaştı. Acun Ilıcalı, Hull City'ye ne kadar ödeyecek? Detaylar haberimizde...

Futbola yakınlığı ile bilinen ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı'nın İngiltere'de satın alacağı kulüp ve ödeyeceği miktar netleşiyor.

"Fortuna'yı iyi yerlere getirdik" 

Bir süre Hollanda ekibinin hissedarı olan Ilıcalı, Fortuna Sittard'ın hisselerini sattığını "Futbol yatırımlarımıza İngiltere liginden bir kulüp alarak devam etmek istiyoruz. Güzel başarılar yaşadığımız Fortuna Sittard'a veda ediyoruz.

Alt sıralarda dahil olduğumuz bu güzel kulübü iyi yerlere getirdiğimizi düşünüyorum. Kulüpteki güzel insanlara başarılar diliyorum" sözleriyle açıklamıştı.

'Türklerden oluşmasını istiyorum'

Yaşanan sürecin ardından Acun Ilıcalı, "İngiltere'de ülkemizin bayrağını Hull City'nin başarısıyla dalgalandırmak istiyorum. Hull City'nin inşallah ileride hocasından, belli futbolcularına kadar Türklerden oluşmasını istiyorum. Hedefim dünyada ses getiren bir takım oluşturmak" diye konuşmuştu.

Hull City'nin Mısırlı sahibi Ehab Allam ile görüşmelerini sürdüren Ilıcalı, büyük bir ölçüde anlaşmaya vardı.

Ödeyeceği miktar

Spor Arena'nın haberine göre kulübü satın almak için Acun Ilıcalı'nın 35,5 milyon Euro ödeyeceği öne sürüldü.

Premier Lig'e çıkarsa bir ödeme daha 

İngiltere Championship'te mücadele eden Hull City'nin Premier Lig'e yükselmesi halinde Acun Ilıcalı'nın yeni bir ödeme daha yapacağı ifade edildi.

Ilıcalı'nın ödeyeceği bu miktarın da yaklaşık 20 milyon sterlin olduğu belirtildi.