AjanssporAjansspor uygulamasını indir

İşte Cengiz'i destekleyenlerin planı!

İlk Yayınlanma : 31 Mar 2019 - 14:51 / Son Güncelleme : 31 Mar 2019 - 17:51

İşte Cengiz'i destekleyenlerin planı!

Genel kurulda ibrasızlık kararının çıkmasının ardından harekete geçen Mustafa Cengiz'e yakın isimler, B planı olarak Faruk Süren'i düşünüyor.

Sabah'ın haberine göre hukukçu ordusuyla birlikte mahkemeye gitmeye hazırlanan sarı-kırmızılı yönetim, ibrasızlık konusunu buna rağmen çözemezse seçime gidecek.

Henüz görevinin başında olan Cengiz yönetimi, mahkemede istediğini alamazsa alternatif planını belirledi.
Mahkeme, yönetimin ibra edilmemesi ile ilgili yürütmeyi durdurma kararı vermemesi halinde, başkanlığa adaylığını koyması için Faruk Süren ikna edilecek.
Geçen haftaki Genel Kurul'da idari oylama sırasında yaşanan kargaşada eski başkan Faruk Süren devreye girmişti.
Yönetimin yanına kadar giden Süren, Cengiz'e "Salondaki hava iyi değil. Gel Temmuz'da seçime gideceğini açıkla ve adaylığını koy. Yoksa ibra etmeyecekler" uyarısını yaptı.
Albayrak'ın "Süren haklı" demesine rağmen Cengiz ve yöneticiler, seçim kararı almadı. İdari olarak ibra edilmeyen Mustafa Cengiz başkanlığındaki yönetim hukuki süreci başlattı.
TERİM'LE KADER BİRLİĞİ YAPMIŞTI 23 Nisan'a kadar idari ibrasızlık konusunda tedbir kararı aldırmaya çalışacak Cengiz, mahkeme yürütmeyi durdurmazsa olası seçimde adaylığını koyamayacak. İbrasızlık kararına karşı olan üyelerin, Mustafa Cengiz seçime giremezse, aday olması yönünde efsane başkan Faruk Süren'e baskı yapacağı öğrenildi.
Cengiz gibi Galatasaray Lisesi mezunu olmayan Süren'in 1996-2000'de kader birliği yaptığı teknik direktör Fatih Terim'le uyum içinde çalışacağı düşünülüyor.