İşte Ekrem İmamoğlu'nun futbol hayatı

04.02.2020 - 20:04 | Son Güncellenme: 04.02.2020 - 20:04

Ekrem İmamoğlu hakkında bilinmeyen bir detay ortaya çıktı. Gündeme gençlik yıllarında oynadığı futbolculuk fotoğrafları çıktı. Ardında herkes Ekrem İmamoğlu hangi takımda oynadı? Ekrem İmamoğlu lakabı neydi, hangi mevkiideydi? sorularını sordu. İşte Ekrem İmamoğlu futbolculuk hayatına dair merak edilenler

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında bir detay ortaya çıktı. Gençlik yıllarında futbolcu olan Ekrem İmamoğlu'nun fotoğrafları ortaya çıktı. Ardından herkes Ekrem İmamoğlu hangi takımda oynadı? Ekrem İmamoğlu lakabı neydi, hangi mevkiideydi? sorularını sordu. Peki Ekrem İmamoğlu hangi takımda, hangi mevkiideydi? İşte Ekrem İmamoğlu futbolculuk hayatına dair merak edilenler

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu'nun futbolculuk yıllarından fotoğrafları ortaya çıktı. Ekrem İmamoğlu'nun, Trabzon'un hamurunda, mayasında olan futbol aşkı onu da sarıp sarmalamıştı. Kaleciydi. Çok yetenekli olmasa da, fedakar, disiplinli ve azimliydi.

Spora hentbolla başladı!
Futbol, Ekrem İmamoğlu'nun vazgeçilmez tutkusuydu. Fakat spora başlaması hentbol sayesinde olmuştu. O dönem Trabzon'da hentbol devrimi yaratan beden öğretmeni Haydar Kazaz, Ekrem'i ilkokul üçüncü sınıfta aldı ve iyi bir hentbol sporcusu yaptı. Ekrem İmamoğlu'nun yer aldığı takım kategorinde üç yıl üst üste Türkiye Şampiyonluğu'nu kazandı.

Babası futbolcu olmasını istemiyordu!
Ekrem İmamoğlu'nun spora düşkün olması babası Hasan İmamoğlu'nun hoşuna gitmiyordu. Eğitim hayatını aksatmasından çekiniyordu. O nedenle oğlunun sporculara kucak açan Trabzon Cumhuriyet Ortaokulu'na kayıt yaptırmasına izin vermedi. Karadeniz bölgesinin tek özel okulu Trabzon Özel Köşk Lisesi'ne gönderdi. Okul, köşk binaları içine serpiştirilmiş 16 derslikten oluşuyordu. Her sınıfta 15'er öğrenci vardı. Ekrem burayı fazla seçkin buluyordu. Gelir düzeyi yüksek, tek tip insan yetiştirdiğine inandığı okuldan ayrılmak istiyordu. Kendini yalnız ve eksik hissediyordu. Özel Köşk Lisesi'nden ayrılmak için babasına bayrak açtı. Birkaç hafta okula gitmedi. Sonunda istediği oldu ve Trabzon Lisesi'ne doğru yola koyuldu.

Trabzon Lisesi futbolcu üretim merkezi gibiydi. Şenol Güneş gibi bir çok önemli isim aynı fabrikadan çıkmıştı. Ekrem İmamoğlu Trabzon Lisesi okul takımında kaleci olmayı hayal ediyordu. Hedefine ulaştı. Ancak bunun bir bedeli vardı. İdmanlar, maçlar, turnuvalar derken 50 gün okuldan uzak kaldı. Yıl sonunda karnesinde bir zayıf düştü. İnkılap tarihi dersi hocası, Ekrem İmamoğlu'nu bütünlemeye bıraktı.

Ailesi Ekrem'in mühendis olmasını arzu ediyordu. Futbol mesaisi yüzünden, mühendisliği kazanamadı. İkinci lig takımlarından Sebatspor ile profesyonel sözleşme yapmaya hazırlanırken devreye amcası Ali İmamoğlu girdi. Ekrem'i Kıbrıs'a götürdü. Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi sınavlarına dahil oldu ve inşaat mühendisliği bölümünü tutturdu.

Lakabı Uçan Çuval'dı!
Fakat, Ekrem İmamoğlu okuldan memnun değildi. Girne Amerikan Üniversitesi İşletme Bölümü'ne yazıldı. Türk Ocağı Limasol Spor Kulübü futbol takımına kaleci olarak başladı. Lakabı 'Uçan Çuval'dı. Ama bu sevdası amatör olarak kaldı. Trabzonspor Spor Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulubü ve Beylikdüzü Kulubü'nde yöneticilik yaptı.

 

 

 

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler