AjanssporAjansspor uygulamasını indir

İşte Galatasaray'da beklenen sürpriz aday

İlk Yayınlanma : 04 May 2021 - 11:22 / Son Güncelleme : 04 May 2021 - 12:55

Galatasaray'da seçim süreci devam ediyor. Liste teslimi başvurusu için 3 gün kalırken Galatasaray'da sürpriz bir isim de hazırlık yapıyor. İşte gelişmeler ve detaylar...

İşte Galatasaray'da beklenen sürpriz aday

Burhan Can Terzi-AJANSSPOR ÖZEL

Galatasaray'da Metin Öztürk, Burak Elmas ve Eşref Hamamcıoğlu şu ana kadar başkanlık seçimi için aday olan isimler arasında yer alıyor. Sarı-kırmızılılarda seçim konusunda sürpriz bir hamle geldi. Detaylar haberde...

Galatasaray'da bugün yönetim kurulu toplantısı var

Mevcut başkan Mustafa Cengiz de hazırlıklarını yaparken bugün gerçekleştirilecek yönetim kurulu toplantısı çok kritik önem taşıyor.

Işın Çelebi'den sürpriz hamle

O toplantıdan çıkacak sonuçlar sarı-kırmızılı kulübün geleceğinde belirleyici olabilir. Diğer taraftan Galatasaray kamouyu sürpriz bir aday çıkar mı sorusunu sorarken, eski yöneticilerden ve eski ekonomi bakan Işın Çelebi'den hamle geldi.

Recevik ve Özkan da onunla

Işın Çelebi, liste başvurunun son teslim tarihine kısa bir süre kala, ekip oluşturma çalışmasını başlatırken Galatasaray yönetici Mahmut Recevik ve üyelerden Begüm Özkan, Çelebi'nin listesinin oluşması için uğraş veriyor. Eğer hedeflenen liste oluşursa eski yönetici başkan adayı olacak. Ancak istenilen liste oluşmazsa vazgeçilecek.

Işın Çelebi, Polat döneminde görev yapmıştı

Adnan Polat'ın başkan olduğu dönemde Galatasaray Spor Kulübü 2. başkanlığı görevini yürüten isim Işın Çelebi'ydi. Işın Çelebi, Türk siyasetçi ve aynı zamanda akademisyenlerden biri olarak bilinir. ODTÜ Mühendislik Fakültesi Metalurji Bölümü mezunu olan Çelebi, Siyasal Bilgiler Fakültesi Ekonomi bölümünde de Master yaptı. İngilizce bilen Çelebi, Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonomi bölümünde de doktorasını yapmıştı. Bir dönem Ekonomi'den Sorumlu Devlet Bakanlığı da yapan Işın Çelebi, 70 yaşında.