İşte Lucescu'nun Galatasaray planları!

18.04.2017 06:47 - Son Güncelleme -
İşte Lucescu'nun Galatasaray planları!

G.Saray'da bir kez daha gündem Mircea Lucescu... Rumen teknik adamın telefonla birkaç kez görüştüğü Başkan Dursun Özbek'i yüz yüze konuşmak için St Petersburg'a davet ettiği iddiası ise dün kulislerde gün boyu konuşuldu.

Henüz Zenit'ten ayrılıp ayrılmayacağı belli olmasa da Lucescu'nun Galatasaray'a gelmesi halinde çok farklı bir planlama düşündüğü belirtiliyor.

İddiaya göre 71 yaşındaki Lucescu, G.Saray'da teknik direktörlük değil CEO'luk görevini istiyor. Rumen teknik adam Yunanistan'ın Xanthi takımını çalıştıran oğlu Razvan Lucescu ile birlikte göreve gelmeyi planlıyor. Razvan G.Saray'ı çalıştırırken, parayı ve transferi Lucescu yönetecek.

Tecrübeli hoca, özellikle transferde Shakhtar'a getirdiği sistemi G.Saray'a uygulayacak. Lucescu, öncelikle Güney Amerika'dan yıldız adayı futbolcuları transfer edecek. Bu futbolcular tıpkı Shakhtar'da olduğu gibi parlatılacak sonra da astronomik rakamlara Avrupa piyasasına sunulacak.

Böylece G.Saray sadece para harcayan değil transferden büyük paralar kazanan bir kulüp olacak. Tabii tüm bunlar Özbek'in Luce ile yapacağı görüşmenin olumlu geçmesine bağlı.

ÖZBEK'iN BAŞINI DÖNDÜREN RAPOR

G.Saray Sportif Direktörü Cenk Ergün'ün Lucescu ile ilgili hazırladığı rapor Dursun Özbek'i çok etkiledi.

Raporda, Shakhtar'ın, Lucescu'nun transfer ettiği isimlerden Douglas Costa'yı 30 milyon euro'ya, Fernandinho'yu 40 milyon euro'ya, Mkhitaryan'ı 27.5 milyon euro'ya, Alex'i 50 milyon euro'ya, Chygrinsky'yi 25 milyon euro'ya sattığı belirtildi.(Fotomaç)

Kevin De Bruyne, Adnan Januzaj'ın ayaklarını yerden kesti

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up