İşte Mesut Özil'in planı! Milli Takımı bırakıyor mu?

10.07.2018 - 11:17 | Son Güncellenme: 10.07.2018 - 11:17

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la çektirdiği fotoğrafın ardından Almanların hedef tahtasına koyduğu Mesut Özil, kendisine yapılan tüm baskılara rağmen dik duruşunu sürdürüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la İngiltere'de çektirdiği fotoğrafın ardından Almanların hedef tahtasına koyduğu Mesut Özil, o gün bugündür kendisine yapılan tüm baskılara rağmen dik duruşunu koruyor.

Alman Milli Takımı'nın son şampiyon olarak geldiği 2018 Dünya Kupası'na grup aşamasında veda etmesinin ardından günah keçisi ilan edilen futbolcuyla ilgili hem takım menajeri Oliver Bierhoffhem de federasyonu başkanı Reinhard Grindel'den son günlerde çok çarpıcı açıklamalar gelmişti.

"KEŞKE TAKIMA ALMASAYDIK"

Bierhoff, Die Welt gazetesine yaptığı açıklamada Mesut'u milli takıma almalarından ötürü pişman olduklarını ima ederek "Belki de onu Dünya Kupası kadrosuna almamalıydık. Bu şekilde daha başarılı olabilirdik." ifadelerini kullanmıştı.

Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Grindel de Kicker'e verdiği mülakatta Mesut'u konuyla ilgili açıklama yapmaya davet ederken yıldız ismin şimdiye dek suskun kalmasını hayal kırıklığı olarak yorumlamıştı.

BIRAKACAK DENDİ AMA...

Bugün de Sky Almanya, Arsenal forması giyen Türk asıllı oyuncunun kısa bir süre içinde açıklama yaparak milli takımı bırakacağını öne sürmüştü. Ne var ki Özil cephesinden gelen haberler tersini söylüyor.

Hata yapmadığına inanan 29 yaşındaki futbolcu, kendisine yargısız infaz yapıldığını düşünüyor. Yakın çevresiyle yaptığı konuşmalarda çok yakında bir basın açıklaması yapacağını söyleyen Mesut, önümüzdeki günlerde bu konuya son noktayı koymaya hazırlanıyor. (Fanatik)

Senin için hazırladığımız haberler