İşte Uğurcan Çakır gerçekleri! 50 milyon Euro etmiyorsa...

25.02.2020 - 13:02 | Son Güncellenme: 25.02.2020 - 10:10

Trabzonspor'un başarılı eldiveni Uğurcan Çakır, transfer konusunda net bir duruş ortaya koyuyor. Uğurcan ayrılacak mı? Tüm gelişmeler ve gerçekler haberde...

Trabzonspor’da bu sezon ortaya koyduğu başarılı performansla adından sıkça söz ettiren kaleci Uğurcan Çakır, geleceğiyle ilgili net bir duruş ortaya koyuyor. Uğurcan Çakır, Trabzonspor’dan ayrılacak mı? Trabzonspor’un transferde Uğurcan ile ilgili planı ne? Detaylar ve gelişmeler haberimizde…

Uğurcan transfer haberlerine kulaklarını tıkadı

Türk futbolu ve Trabzonspor adına en büyük kazanımlardan biri olan Uğurcan Çakır, transferle ilgili çıkan haberlere kulaklarını tıkamış durumda.

Uğurcan’ın transferde önceliği Trabzonspor

Avrupa’nın çeşitli liglerinden aracılar vasıtasıyla çeşitli teklifler alan futbolcu ve ailesi, önceliğini Trabzonspor olarak açıklıyor.

Uğurcan’ın Avrupa hedefi var

Uğurcan, ilk hedef olarak Trabzonspor’da başarılı olmayı planladı. Başarılı eldiven, geleceğine şartların oluşması durumunda Avrupa’da devam etmeyi düşünüyor.

Trabzonspor ile itilaf yaşamak istemiyor

Fakat; transferle ilgili Trabzonspor’un tavrı ve herhangi bir itilaf yaşanmaması adına Uğurcan Çakır hassasiyet gösteriyor.

Trabzonspor’un Uğurcan’dan beklentisi ne?

Trabzonspor’un Uğurcan Çakır’ın ayrılması durumunda mutlaka para kazandırarak gitmesi gerektiği görüşünde. Beklenti ise oyuncunun satılması durumunda en az 20 milyon Euro gelir elde edebilmek.

Camia, genç eldivene büyük güven duyuyor

Trabzonspor camiası da Uğurcan Çakır’a büyük güven duyuyor. Camianın etkin isimleri, Uğurcan’ın geleceğiyle ilgili dikkat çekici ifadeler kullanıyor.

Hayrettin Hacısalihoğlu: ”Uzun yıllar Trabzonspor’a hizmet edebilir”

Radyospor’a konuşan Bordo-mavililerin Eski Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, ”Uğurcan çok başarılı bir kaleci. Trabzonspor’a uzun yıllar hizmet edebilecek bir kaleci. Diğer kalecimiz Erce de çok iyi. Bu rekabet açısından önemli. İlle de satılacaksa futbolcu değerini bulmalı” ifadelerini kullandı.

Orhan Kaynak: ”Avrupa’da olsa 150 milyon Euro edecek”

Bir dönem Trabzonspor forması giyen ve günümüzde teknik direktör olarak futbola hizmet eden Orhan Kaynak ise Radyospor’da yaptığı açıklamada Uğurcan için, “Uğurcan belki 100 Milyon Euro  ancak ligimizin ederi bu değil. Bir Avrupa'da oynasa belki 150 Milyon Euro bile edecek” yorumunu yaptı.

Sadi Tekelioğlu: ”Uğurcan, 50 milyon Euro etmiyorsa bu onun suçu değil”

Trabzonspor’un eski teknik direktörlerinden Sadi Tekelioğlu da, “Milan'ın kalecisine bakıyorum. Sonra Uğurcan'a bakıyorum. Diğer kalecilere de bakıyorum. Uğurcan 50 milyon Euro etmeyecekse bu Uğurcan'ın suçu değil. Ülkenin bu parayı etmemesiyle alakalı” diye konuştu.

Uğurcan Çakır bu sezon kaç maçta oynadı?

Trabzonspor’da Uğurcan Çakır bu sezon 21 maçta 1856 dakika süre aldı. 24 yaşındaki kalecinin Trabzonspor ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihine kadar sürüyor.

Kendisini geliştirmek için uğraş veriyor

Kaleci antrenörü Metin Aktaş ve takım arkadaşlarıyla çok iyi ilişkilere sahip olan Uğurcan Çakır, kendisini geliştirebilmek için Avrupa’da görev alan kalecileri de takip ediyor. (AJANSSPOR HABER ANALİZ/Emrah KARALİNÇ)

Senin için hazırladığımız haberler