İstifa eden yöneticiden flaş iddia: 'Muharrem Usta, sosyal medyadan transfer yapıyor!'

19.10.2017 - 12:59 | Son Güncellenme: 19.10.2017 - 12:59

AJANSSPOR- Trabzonspor Kulübü Eski Mali İşler Koordinatörü Emre Aksoy,Radyospor'da yayınlanan Anadolu Ateşi programında Salim Manav'a konuştu.

Trabzonspor gündemine dair özel açıklamalarda bulunan Emre Aksoy'un röportajından önemli satır başları şu şekilde:

 

'Fatih Terim'e de karşıydım'

"İstifa konusunda çok bir şey söylemeye gerek yok. Yönetimlerde de kopmalar yaşanabiliyor. Yönetimsel sıkıntılar yaşandı. Başkan Muharrem Usta her şeyi kendi yapmak istedi. Biz şampiyonluk parolası ile yola çıktık. Fakat Ersun Yanal'a da karşıydık. Ben Rıza Çalımbay'a saygı duyarım ama şampiyonluk parolası ile yola çıkmış bir takım, çok daha tecrübeli bir isimle anlaşabilirdi. Rıza Çalımbay'a karşıydım. Fatih Terim'e de karşıydım. Hocaların dönemleri vardır ve onu bitirirler. Kadro dışı bırakılması gereken oyunculara dik duracak hocalar vardı. İki senedir alt liglere düşen 1461 Trabzon var. Bazı şeyleri başaramadık. Herkes tabii futbolu biliyordur. Biz Trabzonsporluyuz bizim dünyamız o. Yönetimsel sıkıntılardan dolayı hem onların önünü açtık ve biraz kafamızı rahatlattık"

'Egoya dayanan kayıplarımız var'

"Sosa kötü bir oyuncu değil ama Beşiktaş'taki başarısında Şenol Güneş gerçeği var. Bizim takıma Şenol Güneş dahi gelse sıkıntı oluyor. Benim düşüncem yabancı bir teknik adam olmasıydı. Transferlere biraz yüksek paralar verildi. Abdülkadir var; Burak Yılmaz, Sosa gibi oyuncular alındı. Onazi ve Castillo var. Hep basına kapalı idmanlar yapıldı. Çalışma hataları vardı ve çok saçma puanlar kaybedildi. Akhisar, Göztepe ve Alanya maçları küçümsemeden dolayı hatalar oldu. Yönetimde biz ilkleri yaşadık. Ersun Yanal'ın kendini çok farklı görmesinden, değişikliklerden çok farklı kayıplarımız var. Bunlar hep egoya dayanıyor. Yıllardır adam değiştirmeyle bu işler olmuyor. Bu sene her maça ayrı kadro ile çıkılacak bir kadromuz var. Olmuyor tabii, bu kadar iyi bir kadro varken cezaları da uygulamak lazım"

 

'Olaya müdahale etmiyorduk. Her şey başkana bağlıydı'

"Trabzonspor çok ciddi borcu olan ve geliri olmayan bir takım. Geliri yok derken, faiz gideri olan bir takım. Biz olaya müdahale edemiyorduk. Muhasebe de başkana bağlıydı. Maddi sıkıntı vardı ama kimse mağdur olmadı. Futbolda son dönemler içerisinde ödemelerin yapıldığı en iyi dönemdir. Bir kulübün ibra edilip, edilmemesi değil; ibra edilen de değil ya da edilmeyen için de mahkemeye gidilir. Birilerinin, 'Ben yükün altına girerim' demesi lazım. Yönetimi değiştirmek hemen seçime gitmek değildir. Yönetim istifa da edebilir ama kim gelecek? Bu sorumluluğu da herkes kolay kolay almaz. Bana göre gelecek adayın, 'Biz özümüze döneceğiz' demesi ve 2-3 yıl süre istemesi lazım. Biz kulübümüze ne zaman yabancı futbolcu sokmaya başladık o zaman şampiyonluktan uzaklaşan bir Trabzonspor var. Yusuf Erdoğan mesela kendini geliştiremedi. Altyapının da iyi bir sistemle büyütülmesi lazım. Trabzonspor özüne dönerse başarılı olacaktır. Beşiktaş'ı iki senedir görüyoruz. Başkan adayının dik durması lazım"

'İhale Nevzat Aydın'a bırakılmaya çalışılıyor'

"Nevzat Aydın'ın bana göre transferleri tutmamıştır ama tutacak diye bir şey yok. Nevzat Aydın, Ersun Yanal'ın istemediği adamları aldı. Aslında doğrusu da budur. Nevzat Aydın'a transfer yetkisi verildi ve ona ihale bırakılmaya çalışılıyor. O dönem harcanan ücretlerle bu dönem ücretleri aynı mı? Yaptığı transferler de çok büyük hatalar yoktu. İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan alınan kadroyu boşaltmak da kolay olmadı. Nevzat Aydın'a da, '5 milyon Euro'ya oyuncu bul' denilse, Burak Yılmaz'dan belki de iyisini bulacaktı. Başkan sosyal medya baskısına çok takılıyor ve sosyal medyadan transfer yapıyor"

 

İstifa sayısı artacak mı?

"Herkesin kendi öz iradesi var. Benim yönetim kurulundan kimseyle konuşmam olmadı. Tamamen kendi irademle istifa ettim. Bundan sonra da istifalar yaşanabilir ya da yaşanmayabilir. Toplantıda yoktum. Ersun Yanal Asbaşkan Ahmet Çubukçu ile toplantı yapmış. Ben de sizler gibi tartışma iddilarını basından duydum"

(YASAL UYARI: KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILMAZ.)

Senin için hazırladığımız haberler