İsveç'teki Türk hasta Emrullah Gülüşken kimdir, kaç yaşında? Leyla Gülüşken'in babası...

26.04.2020 - 21:53 | Son Güncellenme: 26.04.2020 - 21:58

Emrullah Gülüşken kimdir kaç yaşında, neden gündem oldu? İsveç'te yaşayan Leyla Gülüşken, koronavirüs hastası babası için bir video paylaşmış ve Sağlık Bakanlığı'na başvuruda bulunmuştu. Vatandaşlar ise, Leyla Gülüşken koronavirüs hasta babası Emrullah Gülüşken kimdir kaç yaşında tedavi altına alındı mı araştırmaları yapıyor. İsveç'te tedavi edilemeyen koronavirüs hastası Emrullah Gülüşken Türkiye'ye getirildi. İşte detaylar...

Emrullah Gülüşken kimdir kaç yaşında, Türkiye'ye getirildi mi? İsveç'te yaşayan kızı Leyla Gülüşken, koronavirüs hastası babası için paylaştığı video ile Sağlık Bakanlığı'na seslenmişti. Peki, İsveç'in Malmö kentinde yaşayan ve koronavirüs tanısı konan Emrullah Gülüşken kimdir kaç yaşında, tedavisine başlandı mı? Emrullah Gülüşken sağlık durumu... İşte detaylar...

İsveç'in Malmö kentinde yeni tip corona virüs (Covid-19) testi pozitif çıkmasına rağmen tedavi edilmeyerek evine gönderilen 47 yaşındaki Emrullah Gülüşken, çocukları Esma, Samira ve Mahmut'la Türkiye Sağlık Bakanlığının ambulans uçağıyla saat 13.30 itibarıyla Türkiye'ye geldi. Emrullah Gülüşken'in kızı Leyla Gülüşken de, "Hiçbir devletin bunu yapabileceğini düşünmüyorum. Tek bir devlet bunu yapabilirdi, o da kendini gösterdi, o devlet Türkiye." dedi

Emrullah Gülüşken kimdir, kaç yaşında?

İsveç’in Malmö kentinde yaşayan Emrullah Gülüşken, yaklaşık 2 hafta önce yüksek ateş ve nefes darlığı yaşamaya başladı. Gülüşken’in durumundan endişelenen ailesi, sağlık kuruluşunu arayarak yardım çağırdı.

 Hastaneye kaldırılan Gülüşken’in corona virüsü testi pozitif çıkmasına rağmen hastaneden geri evine gönderildi.

Bunun üzerine Gülüşken’in kızları Samira ve Leyla Gülüşken, sosyal medyadan Türkiye’ye seslendi. Samira Gülüşken, “Ülkemizden bize sahip çıkması adına yardım talep ediyoruz, ne yaparız nereye başvururuz bilmiyoruz. Lütfen sesimizi duyurmamıza yardımcı olun, babamın durumu çok kötü, bir an önce müdahale edilmeli” diyerek yardım çağrısında bulunurken, Leyla Gülüşken de babasının bulunduğu bir videoyu paylaştı.

Leyla Gülüşken babasının durumunu anlattı

Babasının şikayetlerini telefonda hastane görevlisine tercüme eden Leyla Gülüşken, CNN Türk'te yaptığı açıklamada, "Durumun ciddi olduğunu belirttim. Doktor da durumun gerçekten ciddi olduğunu anlayınca ambulans gönderdi. 1 saat sonra babam beni aradı. Kızım beni gelir alır mısınız, hastanede yapamıyorum. Doktorla konuştuğumda akciğerlere daha inmediğini ve ilaç alması gerektiğini söyledi" dedi.

 Baba Emrullah Gülüşken Türkiye'ye gideceğini öğrendiği zaman sevindiğini ve şaşırdığını belirten kızı Gülüşken, "Giderken durumu stabildi. Bilinci açıktı ama hala bir halsizlik ve öksürük vardı" ifadelerine yer verdi.

İsveç'te corona virüs vakalarına ilişkin de bilgi veren Gülüşken, "Türkiye'yi daha çok takip ediyorum. İsveç'te bu muhamele sadece bize değil, bütün insanlara yapılıyormuş. Artış olduğunu duyuyorum. Ne karantina ne sokağa çıkma yasağı. Hiçbirşey yok. Her şey açık. Maske bile vermediler" açıklamasını yaptı.

Senin için hazırladığımız haberler